Mehmet Çil, AK Parti'den Aday Adaylığını Açıkladı

Her Artvinliyi Güçlü Bir Biçimde Temsil Etmek İçin Yola Çıkıyorum

2023 Genel seçimleri öncesinde siyasette hareketli saatler yaşanmaya başlandı. Siyasi partilerden Milletvekili Aday adaylığı müracaatları başladı. AK Parti'den Artvin Milletvekilliği için Aday adaylığı başvuruları devam ederken AK Parti'den Artvin Milletvekilliği için Yusufeli Ziraat Mühendisi Mehmet Çil Aday adaylığı müracaatı yaparak aday adaylığını açıkladı.

AK Parti’de uzun yıllar siyaset yapan isimlerden bir isim daha milletvekilliği aday adaylığını açıklayarak ‘bende varım’ dedi. Artvin Yusufelili olan Ziraat Mühendisi ve aynı zamanda Yusufeli ilçesinde Etkin Tarım adı altında zirai ilaç tohum gübre bayiliği yapan Mehmet Çil, AK Parti’den 2023 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Yıllardır siyasetin içerisinde bulunduğunu ve gençliğine damga vuran partisi AK Parti’de millete hizmet sevdası ile yola çıktığını belirten Mehmet Çil, milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Her Artvinliyi Güçlü Bir Biçimde Temsil Etmek İçin Yola Çıkıyorum

Aday adaylığını basın ve kamuoyu ile paylaşan Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin Milletvekili aday adayı Mehmet Çil, gençliğine damga vuran partinin AK Parti olduğunu belirterek gençlik yıllarından beri Artvin’in Yusufeli ilçesinde AK Parti kadrolarında siyaset yaptığını ve artık siyasette daha ileri noktalarda bulunmasının zamanının geldiğine inandığı için bu yola çıktığını açıkladı. Liderinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen Mehmet Çil, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi için var gücüyle çalışacağını vurgulayarak hizmet yolunda bir katkı sağlayabileceğine inandığı içinde milletvekilliğine aday adayı olduğunu ifada etti. Çil yaptığı açıklamada, “ Benim gençliğime damga vuran parti AK Parti’dir. Benim liderim Recep Tayyip Erdoğan’dır ve onun yeniden Cumhurbaşkanı olması için sıkmadık el bırakmadan mücadele edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Artvin’e ve Artvinliye hizmet etmek, her yerde Artvin’i ve Artvinliyi temsil etmek için milletvekili olmak istiyorum” dedi. 

Ekonomik Problemlerin Çözümüne Kafa Yoracağım

Gerek siyasette gerekse de ekonomi de kendisini yetiştirdiğine inandığını belirten Mehmet Çil, “Benim gördüğüm Artvin’de en önemli problem ekonomik problemlerdir. En çok kafa yoracağım konu ekonomidir. Tabi ki diğer yatırımlar altyapı ve yol yatırımları sağlık ve eğitim yatırımları ha keza turizmi yatırımları devam edecek lakin en başta dediğim gibi en fazla çalışacağım konu ekonomi ve işsizlik olacaktır. Zaten hali hazırda bu konularla alakalı projelerim var. Bunların büyük bir bölümünü de ilerleyen günlerde basın ve kamuoyu ile paylaşacağız. Bilindiği üzere partimizin temayül yoklaması süreci var. Bizde bu konuda partimizin ileri gelenleri ve delegeleri ile bir araya gelerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hakkımızda hayırlısı diyerek tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar dilerim. AK Parti tabanında bir desteğin olduğuna inanıyorum. Kendimi hazır hissediyorum. Teşkilat mensuplarımın, AK Partili üyelerin ve Artvin halkının kendi içerisinden gelmiş bir isme destek vereceğine inandığım için yola çıktım. Beni tanıyan, tanımayan tüm Artvin halkının da Mehmet Çil ismine bir sempati duyacağına inanarak, temayül yoklamasında AK Parti teşkilatının ve delegelerinin tarafıma desteklerini bekliyor ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

Mehmet Çil kimdir?

1978 Artvin ili Yusufeli ilçesi çıralı köyünde doğdu.

İlk okulu Ardanuç Atatürk ilkokulunda, ortaokulu ve liseyi Yusufeli çok programlı lisesinde, yüksek tahsili Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladı. Askerliğini Isparta Eğirdir Dağ komando okulunda eğitim aldıktan sonra Şırnak milli komando taburuna tim komutanı olarak atandı.2004 yılında Yusufeli ilçesinde Etkin tarım adı altında zirai ilaç tohum gübre bayiliği işletmesini kurdu ve halen ticari faaliyetime devam ediyor.

2009 yılında AK Parti'ye üye oldu. Siyasi faaliyetleri o tarihten beri devam ediyo