Tunceli'de ilk kez düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonası R4 Rafting Türkiye Şampiyonası 2. Ayak yarışları sona erdi. Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu (GOSBF) tarafından 23-27 Mayıs tarihlerinde U19 – U23 Open (açık yaş) Bay, U19 (açık yaş) Bayan R-4 Rafting Türkiye Şampiyonası 2. Ayak yarışları Munzur Çayı’nda (Tunceli) yapıldı.

İstanbul, Rize, Muğla, Hakkâri, Van, Kayseri, Düzce, Erzurum, Elazığ, Artvin ve Tunceli’den 47 takımın 300 sporcu ile katıldığı Türkiye Rafting Şampiyonası 2. Ayak Yarışları çekişmeli mücadelelere sahne oldu. 

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları U23 A ve U23 B takımları olmak üzere iki takımla yarıştı. R4 Rafting Türkiye Şampiyonası 2. Ayak yarışlarında U23 Kategorisinde; Çaykur-Rize birinci, Dalaman Muğla ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü U23 A takımı üçüncü U23 B takımı da dördüncü oldu.  U23 A takımında; Mertol Eğilmez, Rıdvan Küçükalkan, Gökhan Eren, Berkay Çınar ve Doğanya Sücü yer aldı. U23 B takımında; Mustafa Hodlioğlu, Mert Aksu, Mustafa Coşkun, Gürkan Yasak ve Barış Özçelik yer aldı.