112 Adliye Haberleri afad ahmet biber aile hekimliği ak part artvin AK Parti akarsu Anne antalya araba ardahan Ardanuç Arhavi Artvin artvin haber Artvin Adliye Artvin AK Parti artvin belediye başkanı Artvin Çoruh Üniversitesi artvin de kar artvin deprem Artvin Doğa Gezginleri Artvin Doğa Yürüyüşü artvin doğalgaz artvin haber artvin ibrahim ince Artvin İl Emniyet Müdürü artvin kaza artvin medya Artvin Rize Havaalanı Artvin sınır kapısı artvin trafik kazası artvin valisi Artvinedair atama Av.Şenol Alpaslan ayı ayı yola indi otomobil çarptı bahcesaray Bahçesaray Baraj Basın basın açıklaması batum Bebek belediye meclis toplantısı boğa güreşleri Borçka Borçka haber Borçka Karagöl Cankurtaran cemiyet cerattepe cezaevi CHP chp artvin cığ corona virüsü cumhurbaşkanı erdoğan Çatı Çökmesi çaylık yangını Çevre Çevre ve Şehircilik Bakanı çığ Çin çoban çoruh nehri Çöp Damar Köyü Demirhan Elçin deniz Deniz üzerine havaalanı deprem devlet hastanesi diploma Doğa doğal yaşam doğalgaz doğu türkistan dolgu dsi Duyurular eğitimsen eğlence elektrikli araba emekli Emniyet müdürü enelli rampası engelli Erkan Balta erzurum Etkinlikler Eyüp Aytekin facia Fahrettin Koca fahrettin tilki Fatih Tahtalı Fatih Tahtalı Kimdir Festival firari Firma Rehberi Fotoğraflar Gazeteci Gezi Gökçen ailesi Gönüllü görme engelli Gösteri Merkezi gündem gürcistan halk oyunları hasan altoprak Hava Durumu HAVALAR SOĞUDU AKTARLAR YAŞADI havalimanı haziran heyelan Hopa hopa arama kurtarma Hopa Devlet Hastanesi Hopa haber hopak ibrahim ince içme suyu iftar il başkanı il özel idaresi İsrafil Kışla istifa jandarma kaçak Kafkasör kamyon kano kar kar tatili kar yağışı kara yolu karaca karadeniz karayolu Kaymakam Musa Göktaş Kaza Kemalpaşa Kocaeli korona virüsü köpek KÖŞEYAZILARI köy yolu Kutlama maden marant Mehmet Selvi Meme memur sen merkez meteoroloji Mevsim Milletvekili Murat Kurum Muratlı barajı Muratlı Sınır Kapısı Murgul Müzikler narkotik navigasyon nöbet offroad okul okullar tatil Ordu Giresun orman yangını osman akyürek ölü ölüm Özen Akçam Pazar Ramazan Ramazan Bayramı ramazan bayramı mesajı recep tayyip erdoğan Rize Sağlık Sağlık Bakanı sağlık ocağı sahara sandık sarıkamış sarıkamış destanı sarıkamış harekatı sarp Sarp Sınır Kapısı satranc seçim Sel selahattin arslan sessiz çığlık Sinan Ergen Sinema Rehberi Soğuk hava Sonbahar su sorunu Süheyla Köse Süt Şavşat Şavşat Karagöl Şavşat Sonbahar şehit şenol alpaslan Şifa aktar Tatil tekerlekli sandalye THOF tır kuyrukları togg Trabzon trafik kazası tursit tünel Türkiye Şampiyonası uçurum Uğur Bayraktutan Vali vali doruk vali yılmaz doruk van Videolar vuslat Yağış yangın yaralı yayla Yeni Yerleşim yerli otomobil Yılmaz Doruk yoğun bakım ünitesi yol Yusufeli yusufeli barajı Yüksel Kantar zeki alkan zincirleme kaza Ziyaretçi

OHAL kapsamında yayımlanan yeni KHK ile ilçe statüsüne kavuşan Kemalpaşa’da yüzler gülüyor. Sarp sınır kapısı nedeniyle ticari faaliyetlerin yoğun bir şekilde yaşandığı Kemalpaşa, Turizm ve mavi yemiş ile hem bölgenin hem de ülkenin cazibe merkezlerinden biri olma yolunda. 

İlçe olmanın mutluluğunun yaşandığı Kemalpaşa’da çalışmalar ve projeler daha gelişmiş ve cazibe merkezi bir ilçe olmak için devam ediyor. Bu doğrultuda başta turizm olmak üzere sarp sınır kapısı, mavi yemişi, tekstili ve kendine has dokusu ön plana çıkmış, örnek bir bölge oluşturulmaya çalışılıyor. 

Kemalpaşa’nın turizm ilçesi olduğunun altını çizen Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, “ Bizlerin önümüzde ki süreçte yoğunluğumuz Denizle Halkı barıştırıp turizmi canlandırmaktır” dedi.    3-4 kilometreye varan bir sahil şeridine sahip olduklarını belirten Başkan Akçiçek, bu sahillerde plajlarıyla, sosyal tesisleriyle, otelleriyle bölgeyi turizm merkezlerinden biri haline getirmek olduğunu söyledi. Mavi yemişin de Kemalpaşa’nın geleceğini şekillendirecek bir bitki olduğunu ve bu alanda da çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Akçiçek, “ Mavi Bayraklı plaj için başvurumuz olacak. Denizimiz ve sahilimiz oldukça temiz durumda. Fazlamız var, eksiğimiz yok. Bu ilçenin geleceği için çok önem arz ediyor. 

Ayrıca Batum’a yılda yaklaşık 200 bin Ukraynalı turist geliyor. Bizler Sarp Sınır kapısındaki geçişleri daha sağlıklı ve güvenli yaparak bu turistleri ilçemize çekmek istiyoruz. Amacımız yılda ortalama 50 bin Ukraynalı turisti ağırlamak. Bu hem Kemalpaşa hem de Ülke turizmi adına büyük bir kazanım olur” şeklinde konuştu.

Akçiçek, “Kemalpaşa Gelişmeye Devam Edecek”
İlçenin geniş bir sahasının olduğunu söyleyen Başkan Akçiçek, “ Kamu kurum ve kuruluşları ilçemize gelecek. Hükümet Konağıyla, Milli Eğitimiyle, Tapusuyla, Hastanesiyle ve büyüklerimizde uygun görürse belki de üniversitenin bir kolu ilçemize hayat bulacak. Bu kuruluşlarımızın ilçemize gelmesiyle bir nüfus yoğunluğu da olacak. Yeni yatırımlar ve istihdam alanları oluşacak ve bütün bunlar Kemalpaşa’nın daha da gelişmesi anlamına geliyor. 

Bizler Kemalpaşa’da su sorununu çözdük. Altyapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Arıtma tesisi çalışmamız var. An itibariyle ilçemizin altyapı çalışmaları yüzde 70 oranında tamamlanmış durumda kalan kısmı da 5-6 ay içerisinde yapacağız.” Akçiçek, “Tek Geçiş Sistemi Sarp Sınır Kapısında ki Tüm Sorunları Köklü Olarak Çözebilir” Sarp sınır kapısında yaşanan sıkıntıların biran önce giderilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Akçiçek, bunun için çalışan personel eksikliğinin ve sınır kapısına yakın bir noktada bulunan karayollarına ait 2 tünelin kalkması ve devam eden tadilatın biran önce bitirilmesiyle sınır kapısının rahat bir nefes alacağına değindi. Tek Gümrük uygulamasının (Tek geçiş sistemi) Sarp sınır kapısında yaşanan sıkıntıları köklü olarak çözebilecek bir sistem olarak gördüklerinin altını çizen Başkan Akçiçek, “ Sınır kapısında yaşanan belli başlı sorunlar var.  Bu sorunların başında personel yetersizliği, geçişlerle ilgili olan kamu kurumlarının birbirleriyle olan koordinasyon eksikliği, ulaşım noktasında kapıya çok yakın bir nokta da karayollarına ait olan tünellerin vatandaşlara yaşattığı zorluklar ki bizler bu 2 tünelin biran önce kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz ve şuan yapılmakta olan tadilatın sürmesidir. Bu sorunlar biran önce giderilmelidir. 

Biz de olmayan ama dünya da olan tek geçiş sistemi var. Ya gidişleri biz dönüşleri Gürcistan tarafı ya da gelişleri biz gidişleri onların uygulayacağı bir sistem. Bu sistem de düşünülebilir ki bu sistemin tüm sorunları ortadan kaldıracağını düşünüyoruz. Tabi ki bunların olabilirliğini ve artı eksilerini büyüklerimiz değerlendirecektir.

Ancak şunu açık şekilde ifade edebilirim ki Kemalpaşa da kamu kurumlarımız tam anlamıyla çalışmalarına başladığında ve şuan barız olarak görülen eksikler giderildiğinde yaşanan sıkıntılar minimuma indirilmiş olacak.”

Akçiçek, “15 yıllık Hayal Gerçek Oldu” Kemalpaşa’nın İlçe olma sürecine de değinen Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, 1996 yılından beri Kemalpaşa Beldesinin İlçe olması yönünde TBMM’ye başvurularının olduğunu belirterek “Bunun için o gün bugündü bu güzel olay bizlere nasip oldu” dedi.  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın 7 Ağustos 2017 de Sarp Sınır Kapısını ziyaretinde Kemalpaşa’nın ilçe olması yönünde ki 2014’te verdiği sözünü hatırlatıp bu sözü yerine getirmelerini rica ettim. Kemalpaşa halkı bunu bekliyor dedim. Sayın Cumhurbaşkanımız da İçişleri Bakanına verdiği talimatla 25 Ağustos 2017’de de çıkarılan kararname ile Kemalpaşa ilçe oldu. Yakın zamanda da Erzurum İliç İlçe kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar Kemalpaşa Kaymakamı olarak atandı. Kısa süre içerisinde de görevine başlayacak. 

Burada Kemalpaşa’nın ilçe olmasında ilk günden itibaren emeği geçen herkese Kemalpaşa halkı olarak teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.




Etiketler:

Yorum Gönder

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.