Artvin’de 28 Yıldır Kırtasiyecilik Yapan Tahsin  Arslan, kırtasiye satışlarında bekledikleri hareketliliğin olmadığını söyledi. Okulların açılmasına sayılı günler kala kırtasiye piyasasına hareket gelmesi beklenirken ilimizde 28 yıldır kırtasiye işleten Tahsin Arslan piyasada oluşan olumsuzluklardan, genel piyasa durumundan ve yaptıkları hazırlıklardan bahsetti.

Tahsin Arslan yaptığı açıklamada; “Okulların açılmasından önce hazırlıklarımızı yaptık. Kalemiyle, defteriyle her şekilde hazırız. Bundan sonraki ders yıllarıyla beraber daha hayırlı geçeceğini düşünüyorum. Piyasada bekledikleri hareketliliğin olmadığını belirten Arslan; “Bu işi yapan korsan işletmeler var bu sebeple pasta sürekli olarak bölünüyor, birde nüfusumuz azaldı nüfus azalmasıyla birlikte işletmeler arttı. Herkes kendi bildiği mesleği yapsa bu sıkıntının da çözüleceğini düşünüyorum ama maalesef olmuyor. Her sene aynı oranda eş dost müşterimiz oluyor fakat birin üzerine bir katamadık. Çayağazı Mahallesindeki yoğunluk, üniversitenin aşağıya kayması, bazı okulların taşınması zaten iyi olmayan satışları biraz daha olumsuz yönde etkiledi” şeklinde konuştu.

Arslan sözlerini “2017-2018 eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını dilerim, teşekkür ediyorum.” şeklinde sonlandırdı. TSE markalı ürünleri tercih edin Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, geçtiğimiz günlerde, 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öncesinde öğrenci ve velilere, okul alışverişlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin uyarılarda bulunmuştu.

Alışveriş merkezlerinde, çarşı ve pazarlarda çok sayıda marka ve çeşitte kırtasiye malzemeleri satışa sunulduğunu belirten Korkmaz, reyonlarda genellikle çizgi film kahramanlarıyla süslenmiş, albenisi yüksek, renkli kırtasiye ürünleri satıldığını bildirdi. Çocukların ilgisini çeken bu ürünlerden bir kısmının markasız ya da kaynağı belirsiz ürünler olması nedeniyle çok ucuza satıldığına dikkati çekerek, şöyle devam etti: "TSE'nin standardizasyon ve kalite alanlarındaki çalışmaları ve bunu TSE markasıyla tescilleyen belgelerinin velilerimize okul alışverişinde yardımcı olacağına inanıyoruz. Güvenlik standartlarına uygun üretilmeyen ürünler, kullanıcılar için sağlığın bozulmasına neden olabilecek riskler taşımaktadır. Bu tür ürünlerin kullanılması, başta kanser olmak üzere obezite, hiperaktivite, sinir ve bağışıklık sistemi gibi pek çok sağlık sorununa davetiye çıkarmak anlamına gelecektir. Çocuklarımızı kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu, alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir."

Korkmaz, bir ürünün üzerinde TSE markası bulunmasının, o ürünün üretim yerinde tetkikler yapıldığını, TSE laboratuvarlarında test ve muayenelerden geçtiğini gösterdiğinin altını çizdi.