Çalışmayla Muhtemel Taşkın Zararlarının Önüne Geçiliyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Artvin’de yürütülen toplu makinalı çalışmalara hızla devam ediliyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde mevsimsel yağışlardaki taşkın riskini azaltmak gayesiyle başlatılan toplu makinalı çalışma programı aralıksız sürüyor. Çalışma kapsamında özellikle dere yataklarında biriken rusubi malzemeler temizlenerek muhtemel taşkın zararlarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Bugün itibariyle 1 adet paletli ekskavatör, 1 adet Paletli traktör ve 3 adet damperli kamyon ile devam eden çalışmalarda şu ana kadar 145 Bin 530 metreküp kazı ve 118 Bin 292 metreküp taşıma işlemi gerçekleştirildi.

İnsanımızı ve Toprağımızı Korumaya Devam Edeceğiz”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ülke genelinde ıslah çalışmaları konusunda çok muazzam işler yaptıklarını belirterek şunları söyledi: “Özellikle Karadeniz bölgesinde hem inşa ettiğimiz taşkın koruma tesisleri ile hem de yaptığımız toplu makinalı çalışmalarla muhtemel taşkın zararlarının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bakanlık olarak bu tür projelerle Karadeniz bölgesi başta olmak üzere insanımızı ve toprağımızı korumaya devam edeceğiz.”