Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu Artvin’de düzenlenen skeç yarışmasında birinci olarak Samsun’da yapılacak olan gurup yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği Gençlik Merkezleri arası ‘Hayallerini Sahneye Taşı’ adlı Skeç yarışması yapıldı.

Artvin Endüstri Meslek Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen Artvin il genelinde yapılan ‘Hayallerini Sahneye Taşı’ adlı Skeç yarışmasına Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu, Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro topluluğu ve Arhavi Gençlik Merkezi tiyatro ekibi katıldı. 

Adalet duygularının ve aile içi şiddet konularının ön plana çıktığı yarışmada seyirciler duygulu anlar yaşadı.  Üç asil bir yedek üyelerden oluşan jürilerin değerlendirmeleri sonucu Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi tiyatro topluluğu ‘’Kır bu döngüyü kader değildir’’ adlı oyunuyla birinci seçildi. Nisan ayında Samsun’da düzenlenecek olan gurup yarışmalarında Artvin’i temsil edecek Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu derecesine göre Türkiye Skeç yarışması finalinde yarışmaya hak kazanacak.

Yarışmayı değerlendiren Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu başkanı Berkay Alkan, yeni kurulmuş bir ekip olmalarına rağmen yeteneklerini özverili çalışmalarıyla birleştirerek kısa sürede uzun yol kat ettiklerini ifade etti. Alkan, yarışmayı düzenleyen Gençlik ve Spor Bakanlığına ve çalışmaları için büyük imkan sağlayan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi.

 “ Yarışmaya katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Gençlik Spor Bakanlığının düzenlediği bu yarışmada Artvin Belediyesi Tiyatro ekibini oluşturmayı sağladık. Çalışma yapabilecek alanımız yoktu. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye durumu izah edince bizlere çalışma yeri sağladı. Biz bu yarışma sayesinde başkanımızın isteği doğrultusunda Artvin’de bir tiyatro ekibi oluşturduk. Haftalardır hazırlandığımız bu yarışmada birincilik elde ettik. Şimdi bölge olarak Samsun da yapılacak olan yarışmada Artvin’i Artvin Belediyesini temsil edeceğiz. Ekip olarak inanıyoruz ki Samsun’da da büyük başarılar elde edeceğiz. Bizlere inanan, güvenen ve hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta belediye başkanımız Mehmet Kocatepe’ye, ailelerimize ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”