Artvin’de Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı etkinlikleri kapsamında doğa yürüyüşü yapıldı.

Cumhuriyetin Yüzüncü Yıl etkinlikleri kapsamında Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman Spor Kulübü tarafından Çoruh Eko Turizm yolunda öğrencilere yürüyüş düzenlendi.
“Geleceğe nefes, Cumhuriyete nefes”, “Doğada yürü sağlığını koru, Hayat Eko turizmde” sloganıyla yapılan etkinliğe Artvin 15 Temmuz Anadolu Lisesi öğrencileri ve orman bölge müdürlüğü personeli katıldı.
Katılımcılar, bisiklet yolu, asma köprü, çeşme, seyir terası ile şelalelerin bulunduğu 52 kilometrelik "Çoruh Ekoturizm Yolu"nun 3 kilometrelik Ormanlı-Fıstıklı etabını yürüdü.
Borçka Baraj Gölet’inin oluşturduğu doyumsuz göl manzaraları eşliğinde doğanın keyfini çıkaran öğrenciler etkinlikten memnun olduklarını dile getirdi.
Artvin 15 Temmuz Anadolu Lisesi öğrencisi Hira Yüksel, cumhuriyetin yüzüncü yılını kutladığını ifade ederek Orman Bölge Müdürlüğüne düzenlediği doğa yürüyüşü etkinliğinden dolayı teşekkür etti.  

Yusuf Deniz Özer ise ; “ Türkiye’nin yüzüncü yılı için orman bölge müdürlüğünün yaptığı yürüyüşte olduğum için çok mutluyum. Çok güzel patikalardan geçtik, şelaleye geldik bize bir şeyler ikram ettiler. Burada olmaktan çok mutluyum hiç gelmemiştim.” dedi.