Artvin Ak Parti’de Orhan Ağdemir Sesleri Kamuoyunda duyulmaya başladı 

 Yaklaşan yerel seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Artvin teşkilatında Belediye Başkan aday adayları netleşmeye başladı. Resmi olmayan bilgilere göre, her kesimden oy alabilecek en güçlü isim Orhan Ağdemir. 

Yapılan kulis çalışmalarında, Ak Parti teşkilatının güçlü bir isimler yola çıkmak isterken, Ağdemir en güçlü adaylardan biri olarak görünüyor.

Çocukluğu Artvin sokaklarında gecen aldığı üniversite eğitimin ardından memleketine hizmet için geri dönen ve 36 yıl farklı statülerden çalışma yürüten Ağdemir, aynı zamanda soysal faaliyetler anlamında kariyeri oldukça dikkat çekiyor.

Milletvekili Faruk Çelik’le yerel seçimlerde belediyeleri yeniden almak isteyen Ak Parti, adaylarda ince eleyip sık dokuyor. 

Hata yapmak istemeyen Ak Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik,aday adaylar içinde en rahat çalışacağı ismi yola çıkmak istiyor.

İkili ilişkileri, güler yüzü ve samimiyetiyle teşkilat için bir adım önde görünen Orhan Ağdemir, ilerleyen günlerde belirlenecek olan aday adaylığı açıklaması bekleniyor.

Orhan Ağdemir kimdir

30 Ağustos 1969 yılında Artvin Haypet mahallesinde doğdu. 

Okul hayatı Gazi ilk okulunda başladı. 4 sınıfta Orta mahalle Atatürk ilkokulunda tamamladı. 

Orta okul Artvin İmam Hatip Lisesinde okudu. 

Kazım Karabekir Lisesinde Matematik Sınıfında Lise hayatını tamamlayarak, 1988 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendislik fakültesine girdi ve 1992 yılında mezun oldu. 

1993 yılında Türk Telekom’da iş hayatına mühendis olarak başladı. 1994 yılında Yedek subay olarak Askerliğini İstanbul da başlayarak Ankara’da tamamladı. 

1995 yılında Artvin’deki Türk Telekom iş hayatına başlayarak devam etti. Halen Türk Telekom grup şirketlerinde Bölge Koordinatörü olarak çalışmaktadır. 

Eğitim hayatına iş hayatı ile birlikte devam ederek 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesini girip 2014 yılında tamamladı.

 Ardından 2017 yılında Adalet Meslek Yüksek okulunu 2019 yılında tamamladı. 

2019 yılında Marmara Üniversitesinde Online MBA Liderlik okulunu 2020 yılında tamamladı. 

Ayrıca Türk Telekom da çalışma hayatı boyunca Mesleki ve Teknik Gelişim Eğitimleri, Kişisel gelişim Eğitimleri, Güncel Mevzuat Eğitimleri olmak üzere çok fazla eğitimler aldı. 

Çalışma hayatında bir çok Liderle çalışma fırsatı yakalayarak Özellikle İlimizin Geçmiş Belediye Başkanlarımız Emin Özgün, Mehmet Kocatepe ve Mevcut Belediye Başkanımız Demirhan Elçin ile koordineli ve sonuç odaklı çalışma deneyimi yaşamıştır. Ayrıca İlimizin dijitalleşme öncüsü olan Modern Bilgisayar Kursunun kurucuların da olarak 1000 den fazla öğrenciye Bilgisayar Sertifikasyonun verilmesini sağlamıştır. 

İlimizin Bilgi Teknolojilerinin yaygınlaştırılması Kapsamında İnternet. Org Sivil toplum kuruluşunun İl temsilciliğini uzun yıllar yaparak İl, ilçe ve köylerimizde gelecek nesillerimize seminerler kullanım deneyimlemesi için etkinlikler düzenlemiştir. İlimizin Akıllı ev, akıllı mahalle projesi ile site ve apartmanlarımızın Fiber dönüşümlerini sağlamaya devam etmektedir.

Okullarımızda gelecek nesillerimizin haberleşme ve Enerji konularında seminerlerle Teknoloji Vizyon Seminerleri vermektedir. Artvin Türk Telekom Spor kulübü olarak Fotbol, Hentbol, yüzme, Tenis, Raftin , Atletizm, Güreş branşlarında aktif yer alarak sporcu gelişimine destek olmuştur. Aktif olarak Artvin Telekom Spor kulübü başkanlığını sürdürmektedir.

01.06.2023 yılından itibaren Turk Telekom Trabzon Koordinatörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.