Meclis çalışmalarından bulduğu her fırsatta Artvin’e gelen Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Merkez ilçede 36 köyün muhtarı ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Perşembe akşamı meclis çalışmalarının tamamlanmasının ardından gece saat 02:30 civarında Artvin’e gelen Kışla, sabah kahvaltısında Artvin Belediyesi Marina Artvin Sofrasında muhtarlarla bir araya geldi.

Toplantıya Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Ertunç Erkan Balta, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Şenol Alpaslan, İl Encümenleri Selman Hamza Güney, Mehmet Akalın ve köy muhtarları katıldı. Toplantının açılışında söz alan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Şenol Alpaslan katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek, bulduğu her fırsatta köyleri dolaşıp muhtarlarımızın sorunları ile yakından ilgileneceğini ifade etti.

Daha sonra söz alan Mehmet Kocatepe’de muhtarlar ile bir araya gelmenin verdiği memnuniyeti ifade ederek Artvin Merkez’de yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi. Köy-Des Ödeneklerinin Bu Yıl Bu Kadar Fazla Gelmesi Milletvekilimizin Eseridir - Konuşmasına Köy-Des ödeneklerinin bu yıl 42 Milyon TL civarında gelmesi ve bu rakamın neredeyse geçen yılın 2 katına tekabül ettiğini ifade ederek başlayan İl Başkanı Av. Erkan Balta; “Köy-Des Ödeneklerinin Bu Yıl Bu Kadar Fazla Gelmesi Milletvekilimizin Eseridir. Milletvekilimizin sıkı takibi neticesinde bu rakamlar ilimize geliyor. Ümit ediyorum ki bu yaz dönemini çok iyi değerlendirip köylerimizin sorunlarının çözümü noktasında gerekli adımları atacağız. Gece gündüz demeden kendini Artvin’in işlerine adayan bir milletvekili öyle düşünüyorum ki bu Artvin’imizin tarihinde bir ilktir. Sayın vekilimizin gayretleri sayesinde ilimize gelen yatırımları saymakla bitiremeyiz.” diyerek Kışla’ ya teşekkür etti.

Elime Geçen Her Fırsatta Artvin’e Geliyorum - Sözlerine Muhtarların Miraç kandilini tebrik ederek başlayan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, “Bu güzel Cuma gününde böyle bir kandil gününde sizlerle bir aradayız. Elimden geldiği her fırsatta Artvin’e gelmeye çalışıyorum. Gönül istiyor ki her hafta sonu gelelim. Ancak devam eden meclis çalışmaları aynı zamanda Parti’deki görevlerim sebebiyle maalesef bunu gerçekleştiremiyorum. Gönül istiyor ki, her köyümüzü gezebilsek sizlerin sorunlarını yerinde dinleyebilsek ama maalesef bu da mümkün gözükmüyor. Her gün bir köyümüze gidelim desek bir yıl yetmez. Bizde böyle sizinle bu tip toplantılar vesilesiyle bir araya gelerek sizleri dinleyip sorunlarınıza çözüm bulmaya çalışıyoruz. Ama her ay en az 3 defa gelmeye çalışıyorum. Dün gece de saat 02:30 da ancak gelebildik. 

Çok Daha İyi Koordine Olup Bu Yaz Dönemini Çok İyi Değerlendirmeliyiz - Köy-Des ödeneklerinin bu yıl geçen yılın yaklaşık iki katı kadar geldiğini söyleyen Kışla, ancak ödenek gelmesi yeterli olmuyor. Çok daha iyi koordine olup, atıl hiçbir makine bırakmayıp, tüm makineleri verimli kullanıp bu yaz dönemini çok iyi değerlendirmeliyiz. Geçmiş dönemlerde iyi koordine olamadık. Hiçbir yer de hiçbir şey atıl kalmamalı. Bir yerde bir makine atıl kalmamalı, ona göre plent atıl kalmamalı, ona göre finisher atıl kalmamalı. İyi bir planlama ile iş veririmizi artırmamız gerekiyor. Vali beyle de görüşüp makine ekipmanları konusunda eksikliklerimiz ne varsa onları da iller bankasından borçlanarak alalım ve organize olarak vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirelim. Millete biran önce hizmet lazım.  Asfalt noktasında Belediyemizde bir plent kurdu oda bize destek olacak. Karayolları eski plentini bu mayıs ayında yeni plent ile değiştirecek oda köylerimize asfalt konusunda büyük destek olacak. Makine ekipmanları konusunda çok bir eksiğimiz yok ama bildiğiniz üzere yol ağımız çok. İnşallah bu yaz çok çalışma verimli olacak. Hepinize toplantımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum. Birlikte köylerimize mahallelerimize daha iyi hizmetleri yapmak için çalışmaya devam ediyoruz” dedi. 

Artvin’e ‘Şunu da Yapalım’ Diyeceğimiz Çok Az Proje Kaldı - Milletvekili Kışla, Artvin’in ulaşımı rahatlatacak projelerin ihale aşamasında olduğunu hatırlatarak şunları söyledi.“ Artvin varyant yolu altına tünel projesi ihale edildi projesi yapılıyor. Bir çok proje yapımı devam ederken bir çok projede ihale aşamasında. İçme suyu, kanalizasyon, yollar, hastahaneler gibi ikditar partisinin milletvekili olarak elimizden geldiğinin fazlasıyla hizmet etmeye çalışıyoruz. Elhamdülillah Artvin’e şunuda yapalım diyeceğimiz çok az proje kaldı diyebiliriz. Sahara tüneli,macahel tüneli ihalesi bekleniyor. Cankurtaran tüneli Borçka arası yol en kısa zamanda başlayacak. Muratlı sınır kapısını açmaya çalışıyoruz tırlarımızı o sınır kapısından geçişini sağlayacağız. Bu projelerin yakından takipçisiyim. Her yıl sorunlarımızı daha da azaltarak yolumuza devam ediyoruz. ”dedi. Konuşmaların ardından toplantıya katılan muhtarlar taleplerini dile getirerek Milletvekili Dr.İsrafil Kışla tek tek not alıp konuyla alakalı gereken yerler talimat verdi.