Artvin Belediyesi, Çayağzı Mahallesi eski çöplük yanında Karadeniz Bölgesinde örnek olacak ‘Hayvan Bakımevi’ projesinin  %42’si  tamamlanarak 2018’in ilk aylarında hizmete açılması hedefleniyor.

Artvin Belediyesi, Artvin’in ilk kapsamlı hayvan barınağı projesiyle Artvin’de önemli bir soruna daha neşter vuruyor. Çayağzı Mahallesi eski çöp döküm alanı yanında çalışmaları devam eden ‘Hayvan Bakımevi’ Projesi tamamladığında, hayvan bakım evi ünitesi ve idari ofis olmak üzere iki bölümden oluşacak. Birinci bölüm olan hayvan bakım ünitesi bölümünde; hayvan bakım odaları, bahçeler, yavrulu anne bakım ünitesi, uyuz bakım ünitesi, malzeme ve mama deposu yer alacak.

İkinci bölüm olan İdari ofis bölümünde ise; ameliyathane, müşahede ünitesi, malzeme ve mama deposu, karantina ünitesi, hekim odası, idari Ofis ve kafeteryadan oluşuyor.

Artvin Belediyesine ait modern hayvan barınağında tamamlandığında sahipsiz hayvanlar için Belediyenin veterinerlerinin gözetiminde bakımları yapılacak. Sokak hayvanları ve sahipsiz hayvanların muayene ve kontrolleri ile aşıları yapılacak. İlimizde kapsamlı ilk hayvan bakım evi olacak olan bu proje hayvan severler heyecanlandırıyor. Yapımı tamamlandığında Karadeniz Bölgesinin örnek proje projelerinden biri olmuş olacak.