Borçka ilçesi Avcılar Köyü'nde ikamet eden ve uzun zamandır geçim sıkıntısı yaşayan Köse ailesini Artvin Valisi Ömer Doğanay evinde ziyaret ederek yardım sözü verdi.

Vali Doğanay, 6 nüfuslu Köse ailesini sabah erken saatlerde evinde ziyaret etti. Mahmut Köse’nin eşi Bahtışen Köse ve çocukları ile bir süre sohbet eden Vali Doğanay, ailenin talep ve isteklerini dinledi.

Eşinin böbrek hastası olduğunu belirten Bahtışen Köse, “Eşimin işi yok. Geçim sıkıntısı çekiyoruz. 4 çocuğumuz var. Çocuklarımın ikisi ilk ve ortaokula gidiyor. Çocuklarımın birisi bir buçuk yaşında diğeri ise 4 yaşında. İki ineğimiz ve birkaç tavuğumuz var. Hiçbir gelirimiz yok. Eşim yıllardır böbrek rahatsızlığı var” dedi.

YARDIMDA BULUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM AMA...

Eski ahşap bir evde yaşamlarını idame ettirdiklerini ifade eden Köse,” Evimiz çok eski ve iki odası var. 6 kişi bir oda da yatıyoruz. Çatısından eve yağmur suları giriyor. Buzdolabı ve çamaşır makinemiz bozuk. Maddi durumumuz iyi olmadığı için yenisi alamadık. Kış ayının gelmesi ile evimizde de ısınma sorunu yaşıyoruz. Bu yüzden de sağlık sorunlarımız oluşuyor. Eş, dost ve akrabalardan birtakım yardımlar geliyor. Onlara teşekkür ediyorum ama bizim böyle geçici yardımlardan ziyade, böbrek hastası olan eşime önce tedavi daha sonrada kalıcı bir iş konusunda yardım istiyoruz. Kışın soğuğunda sıcacık bir ev hayal ediyoruz ve devletimizden bu konuda yardım bekliyoruz.” diye konuştu.

EVİN ONARIMI YAPILACAK, BABAYA İŞ İMKANI SAĞLANACAK

Vali Doğanay ise Köse ailesine devlet olarak her türlü yardımda bulunacaklarının sözünü vererek, devletin yardıma muhtaç ailelerin yanında olduğunu söyledi. 

Doğanay, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın Artvin temsilcisi olarak sizlere yardım etmek için buradayız. Sabah daireye uğramadan sizleri ziyaret etmek istedim. Devlet olarak hükümet olarak sizlerin her türlü maddi ve manevi ihtiyacınızı karşılamak üzere buradayız. Kısa sürede evin tadilatını ve çatı onarımını yaptıracağız. Ayrıca evin temel ihtiyaçları ile beyaz eşya yardımında bulup, çocukların eğitimi konusunda da gerekeni yapacağız. Eşinizin de sürekli çalışabileceği bir işin bulunmasında gerekli sözü devletim adına ben veriyorum. Sizler rahat olun. Devletimiz sizlerin her daim yanındadır” dedi.

Öte yandan Köse’nin komşusu olan Hüseyin Dinç’in evini de ziyaret eden Vali Doğanay, heyelan riski bulunan evin ön kısmında istinat duvarı yapılması için ilgili kurum amirlerini cep telefonundan arayarak talimat verdi.