Başkan Kocatepe, Türkiye’yi ve Artvin’i temsil etmek için 33’üncü Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi katılmak üzere Strasbourg’da gitti.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 17-21 Ekim tarihlerinde Fransa’nın Strasburg kentinde yapılan 33’üncü Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine katıldı.

4 yıl boyunca Artvin’i ve Türkiye’yi Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde yerel meclis üyesi olarak temsil edecek olan Başkan Kocatepe, 4’üncü kez kongrede yer alıyor. Kongrede gündem konularının görüşülmesinin yanı sıra kongrende göçmenler, Romanların entegrasyonu, Katalonya’daki durum gibi konuların ele alınarak kongrede ayrıca İtalya, Sırbistan ve İsviçre’deki yerel ve bölgesel demokrasinin durumuna dair izleme raporları da görüşülecek.

Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin 4 gün sürecek Genel Kurulu’nda, bu yıl 10’uncu kez düzenlenecek Roman vatandaşların entegrasyonu ve yerel demokrasiye katılımını teşvik eden “Dosta! Ödülleri” verilecek. Kongrede, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nın 10’uncu yılı dolayısıyla çeşitli etkinliklere de yer verilecek.

Başkan Kocatepe, 47 ülkenin üyeliği ve seçimle gelmiş üyelerin katılımıyla Avrupa ülkelerinin sorunlarının görüşüldüğü, çözüm odaklı çalışmaların yapıldığı,  Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Türkiye’yi temsil eden heyet içerisinde yer alıyor.