Artvin’de Hürriyet Caddesi Kültür Sokağı Projesi’nde Son Etap Çalışmaları Başladı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin vizyon projeleri arasında yer alan Hürriyet Caddesi Kültür Sokağı Projesi’nde son etaba girilerek yıl sonuna kadar çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.

Artvin’de prestij projelerin başında gelen ve şehre ayrı bir vizyon katacak olan kültür sokağında bina dış giydirmeleri tamamlanarak alt yapı ve peyzaj çalışmalarına başlandı. Caddenin alt yapısı ve zemin döşemesi proje kapsamında yeniden dizayn edilerek ayrı bir estetik kazandırılacak.

İnşaat çalışmalarına başlamadan önce Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, caddede incelemelerde bulunarak Belediye teknik ekipleri,  ÇEDAŞ, Tük Telekom yetkilileri ile yerinde planlama yaptı. Başkan Kocatepe, bir kurumun yaptığını diğer bir kurumun yıkmaması için çalışmaları koordineli şekilde yürüttüklerini belirterek Artvin’in Kültür Sokağını yılsonuna kadar bitirmek için çalıştıklarını söyledi.

Kocatepe; “Artvin mimarisine uygun olarak cadde üzerinde ki binalarımızın dış kaplamalarını yaptık. Şimdi sıra zemin ve alt yapı düzenlemesine geldi.  Belediye öncülüğünde kurmuş olduğumu Alt Yapı Koordinasyon Merkezi Birimi ile çalışmalarımızı yapıyoruz. Caddede alt yapı ve peyzaj düzenlemesi kapsamında; kanalizasyon, içme suyu şebekesi, Telekom, çedaş, doğalgaz gibi yer altında olan hatlarımızı yeniden düzenleyerek renkli plak taşlarla zemin kaplamasını yapacağız.  İş yeri dış cephelerine patlatma taş kaplama yaparak bina dışında görüntüyü bozan klima üniteleri de mimariye uygun kaplayacağız. Yılsonuna kadar bu çalışmalarımızı tamamlayıp Artvin’i kültür sokağına kavuşturmayı planlıyoruz” dedi.