Şavşat İlçesine BağlıMeşeli Köyü’nde Ormanlık Alanında Çıka Yangın Korkuttu. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın büyük korkuya neden oldu. Meşeli Köyü Karagöl ile Çakıllar Mahallesi arasındaki alanda meydana gelen yangın, köylüler, Şavşat Belediyesi İtfaiye ekipleri, Orman İşletme Şavşat ve Artvin Müdürlüğü ekiplerinin yoğun uğraşları ile kontrol altına alınarak söndürüldü.

İhbarın yapılması ile bölgeye ulaşan ekipler yoğun uğraşlar sonucu ormanlık alanda çılan yangın kontrol altına alındı.Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Milli Parklar Artvin Şube Müdürü Yunus Aydemir ve Şavşat Orman İşletme Müdürü  Mustafa Kesici, Şavşat Belediyesi İtfaiye Amiri Şenol Yılmaz’da yangın bölgesinde çalışmalara katıldılar.

Yangının söndürülmesinin ardından yapılan tespit çalışmasında; yangın ormanlık alanda ağaçların değil tamamen zeminde meydana geldiği öğrenildi. Yapılan müdahale sayesinde ağaçların alev almadan yangına müdahale edilmesi büyük bir felaketi engellendiği belirtildi. Tüm ekiplerin ve köylülerin canla başla müdahale etmesi ayrıca gece olmasından kaynaklanan yerlerdeki kıvılcımların kolaylıkla farkedilmesi söndürme çalışmalarını hızlandırdığını bildirildi.