MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem,  MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, “Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin dediği gibi devletimizin Savaş kararı alması durumunda en az 5 bin ülkücü Kerkük için hazır”dedi.

Erdem, Artvin Belediyesi Atatepe Sosyal Tesislerinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, IKBY’nin gayrimeşru referandum sürecinin kendileri için kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bu anlamda Türkiye’nin de tedbirler alması gerektiğini dile getiren Erdem, şöyle devam etti:

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak Musul’dan başlayıp Erkük’e kadar 2003 yılından beri oynanan oyunların bozulması gerektiği, stratejilerin mutlaka değiştirilmesi gerektiği yönünde fikirlerimizi ortaya koymuştuk. Barzani’nin çocukluk hayalinin nasıl kabusa dönüşeceğini Türk milleti gösterecektir. Genel Başkanımız ‘en az 5 bin ülkücü Kerkük’e gitmeye hazır’ söylemiyle bunu işaret etmiştir.”

Erdem konuşmasının devamında, “Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin dediği gibi devletimizin Savaş kararı alması durumunda en az 5 bin ülkücü Kerkük için hazır.

Bu anlamda da çok olumlu dönüşler aldıklarını ifade eden Erdem, tarih boyu Türk olan Kerkük’ün Türk olarak kalması gerektiğini bildiklerini ve bu anlamda da mücadelelerini sürdüreceklerini kaydetti.

Hopa İlçe Başkanlığının düzenlediği birlik ve beraberlik konserine katıldığını ifade eden Erdem  “ PKK’lı bir sanatçının dağdan selam getirdim diyebildiği bir yerde, milliyetçi ülkücü camia Ölürüm Türkiye’m Şarkısıyla yüksek bir sesle Ne Mutlu Türk’üm diyebildi. Bu çok önemli. Ben Artvin ziyaretim öncesinde de 3 gün Bingöl’deydim. Kuzeye Iraktaki gayri meşru referandum günü Bingöl’deydim. Bin 500 rakımda çıkıp korucularla birlikte hiçbir yerde PKK’nin paçavrasının dalgalanamayacağını,  ay yıldızlı al bayrağımızın da her yerde dalgalanacağını mesaj olarak Bingöl’den verdik” diye konuştu.