İstanbul’da sobalı evde yaşayan Artvin Fıstıklı köyü halkından Hakan Yavuzdemir eşi Songül Yavuzdemir ve kızları Türkan, Büşra Yavuzdemir den haber alınamayınca harekete geçen akrabaları 24 saat sonra evde aileyi baygın halde buldu.

İstanbul Alemdağ Nişantepe’de ikamet eden Yavuzdemir ailesi 30 Aralık Cuma akşamı normal bir şekilde evlerinde uyuduklarını daha sonra aileden ses seda çıkmayıcınca Songül Yavuzdemir’in ablasının telefonları da cevapsız kalınca akrabaları şüphelenir ve harekete geçer.

Olayı anlatan Artvinli hemşehrimiz Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu yönetim kurulu üyesi Basından sorumlusu İsmail Dalkılıç, Yavuzdemir ailesinin mucizevi şekilde kurtulduğunu ifade ederek şunları söyledi:  Ortaköy halkından Rahmetli Yusuf Özkan’ın kızı Artvin’in Nacviya Köyünden Hakan Yavuzdemir ile evli olan Songül Yavuzdemir ve  iki çocukları Türkan ve Büşra'yı mücize bir şekilde Rabim bizlere bağışladı. 30 Aralık Cuma akşamı İstanbul Alemdağ Nişantepede yaşayan aile tahmini saat 22:00 da uyumuş. Daha sonra 24 saat geçmesine rağmen ses seda çıkmayınca durumu merak eden Songül Hanımın ablası Şemen Hanım kardeşine telefon açar kimse cevap vermeyince yeğenlerini arar onlardan da ses seda çıkmayınca eve gider. Kapıyı çalar ses seda yok durumdan şüphelenir komşulara çevresindeki akrabalara haber verir evin kapısını açarlar ki ne görsünler ailenin tamamı baygın halde yerlerde yatıyor. Sobandan sızan gazdan zehirlenen aile tam 24 saat bu şekilde kalmışlar. Derhal ambulans çağrılır gazdan zehirlenen aile Ümraniye Eğitim Araştırma Hastahanesi aciline kaldırılarak tedavi altına alındılar. 31 Aralık akşamı bizlerde olayı haber alır almaz Hastahaneye koşarak sabaha kadar endişeli bir şekilde beklemeye başladık. Çok şükür yapılan müdahalelerden sonra hayata tutunan aile henüz hastahanede tedavi görmekteler. Yavuzdemir ailesini çok geçmiş olsun dileklerimizi iletir Yüce Allahtan acil şifalar dilerizdedi.