İlk Toplantıda Emekli Vatandaşların Su Kullanım Fiyatlarında Yüzde Elli İndirim Yapacağız

Cumhur ittifakı Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe, katıldığı bir televizyon programında emekli vatandaşlara yönelik müjde vererek ilk belediye meclis toplantısında karar alarak emekli vatandaşların evlerinde kullandıkları su bedellerinde yüzde elli indirim yapacaklarını söyledi. Kocatepe, Hatila’dan gelen suya 5 ayrı noktada HES yapacaklarını bu HES tamamlandığında ise tüm emekli vatandaşlardan su kullanım ücreti almayacaklarını ifade etti. 


Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe, ilk seçildiği dönem olduğu gibi su kullanım ücretlerinde indirim yapmaya hazırlanıyor. Birinci döneminde göreve gelir gelmez su kullanım bedellerinde yüzde elli indirim yapacağını vadedip seçildiğinde yaptığı gibi bu dönemde de yine su kullanım ücretlerinde indirime gideceklerinin sözünü verdi. Bu sefer ilk olarak emekli vatandaşların evlerinde kullandıkları su kullanım bedellerinde yüzde elli indirim yapacağını açıkladı. 

Kocatepe; “ Hatila’dan bizim dönemimizde getirdiğimiz içme suyu hattına 5 noktada elektrik üretim tesisi kuracaklarını ve elde edecekleri gelirle karşılayacağımız bir vaadimizi açıklıyorum. Emekli vatandaşlarımızın hanelerinde kullanacakları su fiyatlarında yüzde elli indirim yapacağız. Bunu HES’e başlamadan önce gerçekleştireceğiz. HES’i bitirince de emekli vatandaşlarımızın hanelerinde kullandıkları su için ücret almayacağız” diyerek vaadini kamuoyu ile paylaştı.