Yeni il temsilcisi Mücahit Çakır oldu

TÜGVA Artvin 4. İl Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Artvin’de 2016 yılında kurulan ve 8 yıldır gençlere hizmet vermekte olan TÜGVA, bugün Türkiye Gençlik Vakfı Artvin 4. Olağan Genel Kurulunu düzenledi. 

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program; İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. İl Temsilcisinin selamlama konuşması ve faaliyet sunumunun ardından sinevizyon gösterimi ve protokol konuşmaları yeni yönetimin açıklanması, beraat belgesinin takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Genel Kurula TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Kaybaşı, Yusufeli Belediye Başkanı Eyyüp Aytekin, AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, Memu Sen İl Temsilcisi İbrahim İnce, TÜGVA Bölge Koordinatörü Lokman Altaylı, STK temsilcileri ve TÜGVA üyeleri katıldı.

8 yıllık görev süreci boyunca TÜGVA Artvin İl Temsilciliği yapan Halil İbrahim Keskin,  görevini gerçekleştirilen Genel Kurulda Mücahit Çakır’a devretti. 

Keskin, “Bizler bu mücadeleyi bir bayrak yarışı olarak gördük ve artık kuruculuğu ile beraber 8 yıla yakındır yapmış olduğum il temsilciliği emanetini devretmenin vakti geldi” dedi.

Yeni dönemde görev alacaklara ve il temsilcilerine başarılar dileyerek tavsiyelerde bulunan Keskin, “Asıl Sorumlulukları unutmadan, günlük politik hedefler peşinden gitmeden, onları ahlaki özlerdinden ve asıl davalarından koparmadan gayret ederlerse her şeyden önce Allah’ın rızasının umulacağını bilmelerini istiyorum” dedi. 

“Biz TÜGVA’yı ikinci bir okul ve eğitim yeri olarak gördük” diyen Keskin, “Genç nüfusu ile övünen bir ülke olarak gençlerimiz artık kavliyattan fiiliyata, yani laf sahasından tatbikat sahasına geçerek, ülkemize yön veren, vizyon veren bir nesil olma gayreti ile çalıştık. Yıllardır hak ve batıl davası gütmüş bir ecdadın torunları olarak, büyük bakan, büyük gören ve büyük düşünen bir nesil olma amacıyla çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bu hak davayı sırtlanan ecdadın bayrağını devr alıp, hayatını Kuran’a göre şekillendiren, Allah’a sorarak hayat yaşayan, kainatın efendisini model alan, onun hayat tarzını hayat tarzı haline getirmek için her kulvarda var gücümüzle çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Bu gaye ve hedeflerimiz doğrultusunda 2016’dan bu yana yaptığımız çalışmalarımız hakkında bilgiler verdi. Artvin İl Temsilcilik Binası kazandırdık (600 m2’lik alan, şark köşesi, kütüphane, 60 kişilik seminer salonu, çok amaçlı salon) Birçok aktivite gerçekleştirildi: Lise, üniversite ve teşkilat mensuplarından oluşan toplamda 2500 kişinin katıldığı 110 sabah namazı buluşması. Üniversite ve teşkilat mensuplarına yönelik şu sureler işlendi: Fatiha suresi, Bakara suresinin ilk 100 ayeti, Nur suresi tamamı, Araf suresi 156. Ayet, Kehf suresi, Zümer suresinin ilk 20 ayeti, Muddesir suresi, Müminin suresinin ilk 30 ayeti, Nebe suresi, Kıyamet suresi.


Toplam katılım sayısının 6000 öğrenciye ulaştığı Riyazus Salihin sohbetleri 5 yıl boyunca düzenli olarak her hafta bir ortalama 60-70 öğrencinin katılım gösterdi. Toplamda katılımın 4700 kişiye ulaştığı 14 büyük salon programı gerçekleşti. 16 eğitim kampı gerçekleştirildi. Toplam 300 kişi katıldı. Toplamda 800 lise öğrencisinin katıldığı 4 adet Genç Türkiye Kongresi gerçekleştirildi. Yine 1300 kişiye ulaştığı 26 adet dijital ortamda aksiyon sohbetleri pandemi dönemi boyunca yapıldı. 36 adet sporsal faaliyet ve turnuva gerçekleştirildi. Tecrübeden istifade programları kapsamında 54 farklı alanda uzman kişiler ağırlandı. 500 kişinin katılım gösterdi. İftar yemekleri düzenlendi. Yurt ve okul ziyaretleri 80’i geçti. 4 yaz dönemi boyunca yaz okulu yapıldı. 22 sokak aksiyonu ve basın açıklaması yapılmıştır. Üye sayısı 830 kişiyi geçmiştir. Haftalık 250 kişi lise, ortaokul ve üniversite programları için vakfa girip çıkıyordu. Artvin ili genelinde bugüne kadar TÜGVA teşkilatlarında görev alan yönetici sayısı 160’tır. 160 kişi bir fiil yönetici pozisyonunda görev aldı” şeklinde konuştu.


“İnanç ve gayretle çalışacağıma…”

İl Temsilcisi seçilen Mücahit Çakır burada yaptığı konuşmasında, “Sözlerime başlamadan önce, Gazze ve tüm mazlum coğrafyaların gür sesi olan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gayreti ve çabasından dolayı minnetlerimi sunuyorum. 

Yakın bir zaman önce elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz kardeşim AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu’na Allah’tan rahmet ailesi ve kıymetli teşkilatımıza sabırlar diliyorum.

Artvin ilinde ulaşılmamış tek bir genç kalmayana dek inanç ve gayretle çalışacağıma, teşkilatın temel unsuru olan samimiyet çizgisinde duracağıma, medeniyetimizin, tarihimizin ve inancımızın bizlere yüklediği misyon ve vazifenin farkında olup, ideallerimize maddi ve manevi katkı sağlayacağıma, her daim Hakkı üstün tutacağıma, teslimiyette Hz. Ebu Bekri, adalette Hz. Ömer'i, hoşgörüde Hz. Osman'ı, ilimde Hz. Ali'yi, hayatta Hz. Peygamber'i örnek alacağıma, görev aldığım süre zarfında gece gündüz demeden, Türkiye Gençliği için canla başla çalışacağıma şahsım ve yönetimim adına söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

Genel Kurulla göreve gelen kişiler şu şekilde;

İl Temsilcisi. MÜCAHİT ÇAKIR

İl Teşkilat Koordinatörü BİLAL DÜZCAN

Ortaokul Koordinatörü EMREHAN SANCAR

Lise Koordinatörü EMRAH TAVŞANOĞLU

Üniversite Koordinatörü BURAK KÜTÜK

Çalışan Gençlik Koordinatörü FATİH TÜYSÜZ

Eğitim Koordinatörü KUTLUHAN UZUN

Kadın ve Aile Koordinatörü VİLDAN ÖZÇELİK

Teşkilatlanma Sorumlusu ERTUĞRUL DEMİRCİ

Ortaokul Teşkilatlanma Sorumlusu KAHRAMAN YARIM

Ortaokul Hanım Sorumlusu AYŞEGÜL ÖNGÜNER

Lise Teşkilatlanma Sorumlusu EREN DALKILIÇ

Lise Hanım Sorumlusu SEMANUR SAĞLAM

Üniversite Teşkilatlanma Sorumlusu ŞABAN KAKŞİ

Üniversite Hanım Sorumlusu DAMLA YAŞAR

Teşkilatlanma Sorumlusu OZAN ÇELİK

Eğitim Teşkilatlanma Sorumlusu GAMZE BUCAK

Kadın ve Aile Teşkilatlanma Sorumlusu FUNDA ÖZBAYRAK

Sekreterya ve TOYS Sorumlusu HİLAL AKGÜL

Kurumsal İletişim Ofisi Sorumlusu NESLİHAN AKDENİZ

İdari ve Mali İşler Sorumlusu FATİH SEVİNÇ