Milletvekili Çelik Gazze’de yaşanan soykırımın son bulması İçin Türkiye’nin Verdiği Mücadeleyi Anlattı

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik,  teşkilat mensupları ve Belediye Başkan Aday Adayları ile bir araya geldi.

AK Parti Artvin İl Başkanlığının organize ettiği dayanışma programında konuşma yapan Milletvekili Faruk Çelik, Gazze’de yaşanan olayları soykırım olarak değerlendirerek Türkiye’nin iki aydır kanın durması için verdiği mücadeleyi anlattı.

Milletvekili Çelik; Bizim son 2 aydır bizleri siyasete yoğun bir şekilde ilgilenmemizi engelleyen sıkıntı var.  Hepinizin bildiği gibi Gazze ve Filistin’de ki soykırım. Bu soykırımı haberlerde izleyemez noktaya geldik.  Çok feci sahneler ve olaylar yaşanıyor. Devletimiz yoğun mücadelesini bu kanın durması için sürdürüyor.  Zalimler kaybedecek. Bu çerçevede çalışmalarımızı, dualarımızı devam ettirelim. Orda ki mağdur kardeşlerimiz inşallah evlerine, yurtlarına, ülkelerine kavuşurlar.  Türkiye’nin bu konuda çok sağlıklı bir şekilde strateji izlediğini bilmenizi istiyorum. Kanla beslenen Netanyahu hem içerde gelen tepkilerle hem de dünyadan gelen tepkilerle bu boğulacak.  20 bine yakın Filistinli kardeşimiz hayatını kaybetti.  Dünden bugüne Filistin’de 70 yıla yakındır Filistinliler can veriyorlar ama görüyoruz ki Filistinliler daha da büyüdüler. Türkiye’nin sağlıklı, ince ve ayrıntılı politikası güzel neticeler almasına vesile olacak. “

Belediyeleri kaybetsek ne olur?

31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaparak dış güçlere karşı Mayıs ayında verilen cevabı, önümüzde ki seçimlerde de daha ihtişamlı verilmesini söyleyen Çelik, “dışarıdan bu olaya bakınca güçlü olma zorunluluğumuz var. Yani içerde pelteleşmiş bir iktidar, zaafa uğramış bir iktidarla dışarıda ki süreçler yürütülmez.  Bizim Mayıs ayağımız çok güçlü oldu.  Mayıs seçimlerinde her türlü oyun oynandı ama sayın Cumhurbaşkanımız her türlü zorluğa rağmen sizlerin desteğiyle %52 üzerinde oy aldı ve önümüzde ki 5 yıla damgasını vurdu.  Şimdi ikinci ayağı noktasına geldik.  Bu iktidarın yalnız içerde ki politik siyasi  hesaplar veya ihtiyaçlarımız anlamında değil konjonktür olarak etrafımızda ve bölgede  ceyeran eden tüm hadiselere karşı  bizi güçlü olma zorunluluğu kılıyor.  Yani belediyeleri kaybetsek ne olur ki neticede 5 yıl daha iktidarız. Fakat bunun bölgeye, dünyaya zinde güçlere vereceği mesaj çok başka bir şeydir. O zaman ameliyatları narkozsuz yaparlar. Yakınımızda daha farklı şeyler yaparlar. Onun için çekindikleri bir Türkiye var, çekindikleri milletimiz var. Bu boy gösterisini tüm ihtişamıyla 31 Mart’ta tekrar sahneye koyma zorunluluğumuz var.  Bunun içeriyle ilgisi yok. Bu tamamen dışa dönük yerelden hadiselerle bu milletin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi anlamında ifade ediyorum”dedi.

Haber : Fatih Tüysüz