AK PARTİ'DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI İÇİN İLK BAŞVURU YAPILDI 

AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı Belediye Başkanı Aday Adaylarının başvurularını alıyor.

Geçtiğimiz günlerde yerel bir internet sitesinde AK Parti İl başkanı Fatih Tahtalı'nın görevden alındığını iddia etmişti. 

Tahtalı,haberi yalanlamış görevinin başında olduğunu söylemişti. Belediye Başkanlığı için görevden istifa edileceği düşünülen İl Başkanı Fatih Tahtalı, konuya ilişkin sessizliğini de korumaya devam ediyor. 

31 Mart 2024 de yapılacak yerel seçimler için Belediye Başkanı Aday Adayları partilere başvurularını yapmaya başladı. 

22 Kasım'a kadar başvuru süreci uzatılan AK Parti'de aday adayları belli olmaya devam ediyor. 

Başvuruların internet üzerinden yapılmasının yanı sıra il başkanlıklarına da şahsen yapılabiliyor.

Artvin'in tanınmış siması Orhan Ağdemir evraklarını teslim etti 

Orhan Ağdemir, AK Parti Artvin İl Başkanlığı binasında İl Başkanı Fatih Tahtalı'ya evrakları teslim ederek resmi başvuruda bulunmuş oldu. Böylelikle basına yansıyan ilk resmi aday adayı Orhan Ağdemir oldu. 


Orhan Ağdemir kimdir

30 Ağustos 1969 yılında Artvin Haypet mahallesinde doğdu. 

Okul hayatı Gazi ilk okulunda başladı. 4 sınıfta Orta mahalle Atatürk ilkokulunda tamamladı. 

Orta okul Artvin İmam Hatip Lisesinde okudu. 

Kazım Karabekir Lisesinde Matematik Sınıfında Lise hayatını tamamlayarak, 1988 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendislik fakültesine girdi ve 1992 yılında mezun oldu. 

1993 yılında Türk Telekom’da iş hayatına mühendis olarak başladı. 1994 yılında Yedek subay olarak Askerliğini İstanbul da başlayarak Ankara’da tamamladı. 

1995 yılında Artvin’deki Türk Telekom iş hayatına başlayarak devam etti. Halen Türk Telekom grup şirketlerinde Bölge Koordinatörü olarak çalışmaktadır. 

Eğitim hayatına iş hayatı ile birlikte devam ederek 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesini girip 2014 yılında tamamladı.

Ardından 2017 yılında Adalet Meslek Yüksek okulunu 2019 yılında tamamladı. 

2019 yılında Marmara Üniversitesinde Online MBA Liderlik okulunu 2020 yılında tamamladı. 

Ayrıca Türk Telekom da çalışma hayatı boyunca Mesleki ve Teknik Gelişim Eğitimleri, Kişisel gelişim Eğitimleri, Güncel Mevzuat Eğitimleri olmak üzere çok fazla eğitimler aldı. 

Çalışma hayatında bir çok Liderle çalışma fırsatı yakalayarak Özellikle İlimizin Geçmiş Belediye Başkanlarımız Emin Özgün, Mehmet Kocatepe ve Mevcut Belediye Başkanımız Demirhan Elçin ile koordineli ve sonuç odaklı çalışma deneyimi yaşamıştır. Ayrıca İlimizin dijitalleşme öncüsü olan Modern Bilgisayar Kursunun kurucuların da olarak 1000 den fazla öğrenciye Bilgisayar Sertifikasyonun verilmesini sağlamıştır. 

İlimizin Bilgi Teknolojilerinin yaygınlaştırılması Kapsamında İnternet. Org Sivil toplum kuruluşunun İl temsilciliğini uzun yıllar yaparak İl, ilçe ve köylerimizde gelecek nesillerimize seminerler kullanım deneyimlemesi için etkinlikler düzenlemiştir. İlimizin Akıllı ev, akıllı mahalle projesi ile site ve apartmanlarımızın Fiber dönüşümlerini sağlamaya devam etmektedir.