ALİ RIZA ALTUNEL, AK PARTİ ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI

Artvin Milletvekili Aday Adayı Ali Rıza ALTUNEL, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Türk dünyasının ve mazlum coğrafyaların hamisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan in kıymetli dava arkadaşları, doğup büyüdüğüm göğe komşu toprakların evlatları, basınımız değerli temsilcileri, hepinizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Güzel ülkemizin birçok kurum ve kuruluşunda hizmet etme şerefine nail olan bir kardeşiniz olarak doğup büyüdüğüm, okuyup yetiştiğim bu topraklara doğrudan hizmet edebilme imkanı olarak gördüğüm milletvekilliğine aday olduğumu açıklamak üzere huzurlarınızda bulunmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.

Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un Çanakkale Şehitlerine adlı şiirinde "En kesif orduların yükleniyor dördü beşi, (…) Kimi Hindu, Kimi Yamyam, kimi bilmem ne bela…” dizeleriyle ifade ettiği gibi yedi düvelin bir araya gelerek güzel ülkemizi tökezlemek, diz çöktürmek için her fırsatı değerlendirdikleri bugünlerde, birbirimizle kenetlenerek bu yer cephesini tekrar yenilgiye uğratmak zorunda olduğumuz bu seçimlerde, AK partinin AK kadrolarına katılmak adına Artvin Milletvekili Aday Adaylığı için belgelerimi teslim etmiş bulunmaktayım.

Artvin'imizi sizler adına böylesi bir süreçte temsil etmeye talip olurken, birlikten kuvvet doğar inancı ile Cumhur İttifakı'nın diğer bileşenleri MHP, BBP ve diğer partiler ile STK'ların başta il başkanları olmak üzere tüm yönetici ve üyelerine en kalbi teşekkürlerimi arz ediyorum. 

Şubat ayında meydana gelen depremlerde ve son yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Rabbimden rahmet, yaralılara şifalar dilerken, bizim acımızı paylaşan başta Azerbaycan olmak üzere dost ve kardeş tüm ülkelere en derin selam ve saygılarımı sunuyorum.

Türkiye Yüzyılının başlangıcı olan 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerinin ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyorum.”