Arabesk ve fantezi müziğin sevilen ismi ve sevenleri tarafından Cengiz Baba diye hitap edilen Artvinli hemşerimiz Cengiz Kurtoğlu, konser için gittiği KKTC’de rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Cengiz Kurtoğlu’nun sağlık durumuyla ilgili iyi haber ise menajerinden geldi. Cengiz Kurtoğlu’nun iyi olduğu haberi Artvinli hemşerilerini ve sevenlerini sevindirdi.

Arabesk ve fantezi müziğin sevilen ismi Cengiz Kurtoğlu, konser için geldiği KKTC’de aniden rahatsızlanarak 7 Ekim 2017 Cumartesi saat 01.30 da Lefkoşa Burhan Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurtoğlu, daha sonra da buradan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde sevk edilerek tedavi altına alındı.

Cengiz Kurtoğlu’nun menajeri sanatçının sağlık durumuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ateş ve kusma şikayeti ile hastaneye gitti. Serum takıldı. Sağlık durumu iyi. Taburcu edildi ve  bugün İstanbul’a dönüyor. Öğleden sonra da konser için Viyana’ya uçacak”

Cengiz Kurtoğlu da doktorlarıyla birlikte kamera karşısına geçerek ‘ben iyiyim’ mesajı verdi. Geçen yıl mide küçültme ameliyatı olan Cengiz Kurtoğlu 7 ayda 45 kilo vermişti.