Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, 2017- 2018 sezonu başlamasına az bir süre kala Artvin Çoruh Spor Kulübü ve Artvin’ deki futbolun 2017 yılı itibari ile geldiği konum ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, yaptığı açıklamada; “Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı olarak 2017- 2018 futbol sezonunun tüm takımlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Artvin Çoruh Spor Kulübü olarak 3 yıl da Artvin’deki futbolun gelişmesi için neler yaptık? Geriye dönüp baktığımızda 6 yıllık Arhavi Spor Kulübü’nün Bölgesel Amatör Liginde mücadele ettiği diğer takımların çok düşük bütçelerle ligi götürdüğü final maçında da Arhavi Spor Kulübü çok rahat bir galibiyet alarak Bölgesel Amatör Ligine devam ettiği bir durum söz konusu idi. Bu durum ne zaman değişti dersek  Artvin Hopaspor -  Artvin Çoruh Spor Kulübü arasında 2015-2016 sezonun son maçında 3-3 berabere kaldığımız ve Hopa Spor Kulübü taraftarları ile Çoruh Spor Kulübü arasında çıkan olaylar neticesinde  çok değerli abiyim Sayın Nedim Koyuncu’nun sahaya inerek Artvin Çoruh Spor Kulübü’ne sahip çıkması ve taraftarlarına en kısa sürede Artvin Hopaspor kulübü başkanı oluyorum ve size söz veriyorum Hopaspor kulübünü 1 yıl içerisinde Bölgesel Amatör Lige çıkarıyorum. Siz sakin olun ve bekleyin. Bu açıklamaların ardından Hopaspor taraftarı dağıldı ve bizler sorunsuz bir şekilde polis eşliliğinde Artvin'e döndük çok kısa bir süre sonra Hopaspor kongre yaptı ve Nedim Koyuncu başkan seçildi. Hopa Spor Kulübü Başkanı Nedim Koyuncu ve ekibi 1 yıl içinde takımını şampiyon yaparak, başkan Hopaspor’un Bölgesel Amatör Lige yükselmesini sağladı “dedi.

Artvin Hopa Spor Kulübü’nün Bölgesel Amatör Lige yükselmesi Artvin’de futbol adına önemli bir adımdı diyen Yılmaz; “En büyük sorunlardan birisi olan şehir stadının olmazsa olmazı olan kar temizleme aracının olmadığını büyük sıkıntı yaşadığımızı Sayın Valimiz Ömer Doğanay beye ilettik kendileri 1 ay içerisinde İlgili kurumlara talimat vererek bu makine ve teçhizatın alınmasını sağladı ve sporun önündeki en büyük engel kalkmış oldu. Sayın Valim Ömer Doğanay Beye bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Yılmaz açıklamalarının devamında; “Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu olarak da kendi kulübümüze ait minibüs, otobüs, kulüp binası, kulübe gelir getirmek amacı ile kurulmuş olan Artvin Çoruh Spor Kulübü kahvaltı salonu ve lokal işletmesi de bir çok kulübü harekete geçirmiş ve tüm kulüpler artık siyasiler ve iş adamlarından para toplayarak bu liglerin yürümeyeceğini artık her kulübün kendi ayakları üzerinde durabilmesi için tesisleşmenin çok daha önemli olduğunu ve bu yönde yatırımlara ağırlık verdiler. Artvin Çoruh Spor Kulübü olarak altyapıya verdiğimiz önemde bir çok kulüp için örnek oldu. Artvin Çoruh Spor Kulübü başkanı olarak burada söylüyorum 3 sene içerisinde Allah'ın izni ile Artvin ilinde bulunan 3 futbol takımımız profesyonel lig de olacak, bir çok kişi başkan çok hayalcisin diye bilir ama ben çok Emin'im ve iddialıyım, ben buradan devlet büyüklerimize, siyasilerimize ,müdürlerimize ve özelikle Artvin Çoruh Üniversitesi rektörü sevgili hocam Sayın Fahrettin Tilki beye sesleniyorum sevgili hocam beden eğitimi ve yüksek okulu bölümü açabilmek için yoğun çaba harcadığınızı biliyorum, sevgili hocam ve değerli büyüklerim eski köy hizmetleri il müdürlüğü makine ikmal müdürlüğünün olduğu bölge boşaltılarak il özel idaresinin Yeni satın aldığı Deriner Barajı şantiyesinin oraya taşınması sürecini hızlandıralım ve eski köy hizmetlerinin olduğu bölgeye geniş kapsamlı bir şehir stadı yapalım ve Üniversite ile takımlarımız bu stadı müsabakalarda ortak kullansın. Tüm Artvin halkına sesleniyorum Allah nasip ederse çok kısa süre içerisinde Artvin Çoruh Spor Kulübü’nü Bölgesel Amatör ligde izleyeceksiniz. Bölgesel Amatör liginde yer alan takımlar Türkiye kupasında mücadele ediyor ve düşününüz ki 3 tur atladı takımımız kurada çıkan rakip Beşiktaş  müsabaka oynanacak  saat 11.00 da oynamak zorundasınız saat 14:00 kaldın rüzgar sporcu uçuruyor gece oynansa elektrik yetersiz sonuçta büyük bir fiyasko, bu sıkıntılı günlere kalmayalım hazır Üniversitemiz için saha kaçınılmaz gelin hep birlikte bu sorunu çözelim bu kadar yoğun ilginin olduğu, paranın döndüğü sektörde ilimizde futbolun devrim yapmasına izin verelim. 

Son olarak söylemek istiyorum sesime kulak verin lütfen treni kaçırıp sonra ah vah etmeyelim. Yaptıranın adını altın harflerle yazdıralım üç günlük dünya geldik gidiyoruz futbol için, spor için bir dikili taşımız olsun çocuklarımız, torunlarımız güzel dileklerle ansınlar” şeklinde konuştu.