Yusufeli Belediyesi ilçe merkezinde bulunan köprülere dekoratif LED aydınlatma sistemiyle aydınlattı.

Yusufeli Belediyesi tarafından Ersis Caddesi güzergâhının trafik yoğunluğunu azaltmak ve yaya ulaşımını kolaylaştırmak için Kananet Mahallesi ve Çakaloğlu Caddesi arasında yapılan halat köprü ve Pazar yolu ile Atölyeciler Caddesi arasında bağlantıyı sağlayan çelik köprü dekoratif LED aydınlatma sistemiyle aydınlattı. Ayrıca Enver Paşa  Caddesi ve Ersis Caddesi arasında bağlantıyı sağlayan asma köprünün sarkık vaziyette olan halatları değiştirildi, çürümüş olan tahtalarda yenilenerek güvenli hale getirildi. Yusufeli belediyesi tarafından köprü onarımında 18 m³ kereste kullanıldı.

Başkan Aytekin, aydınlatma sistemlerinin günlük yaşamın bir parçası olduğunu belirterek, “Mahallelerimizin birbiriyle bağlantısı sağlayan köprülerimizin aydınlatmasını yaparak ilçemizin görselliğini arttırıyor, köprülerin onarımıyla da ilçe halkının emniyeti sağlıyoruz. Yeni aydınlatmalarımız ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Yusufeli Belediyesi tarafından daha önceden de Demirçubuk ve Hamzet Mahallesinde bulunan halat köprülerin onarımını yapmıştı.