Artvin Valisi Ömer Doğanay, Murgul Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Merttürk’ü kabul etti.

Ziyarette, Başkan Merttürk, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 18-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Engelliler Kültür ve Sanat Festivaline Murgul ve Borçka ilçelerindeki derneklere üye olan toplam 15 engellinin festivale katılması için Vali Doğanay’dan yardım talebinde bulundu.

Vali Doğanay ise,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dernek başkanının festivale katılma talebini karşılayacağını söyledi.

Vali Doğanay, Artvin Valiliği olarak engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunları çözmek, onların daha rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olmanın gayreti içinde olduklarını kaydetti.

Tabiplerinin olumlu karşılanmasından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Merttürk,” Sayın Valimiz Ömer Doğanay ilimize atandığı günden beri engellilerin her zaman yanında yer aldı. Bizlerin her türlü maddi ve manevi sorunlarıyla yakından ilgileniyor ve kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Çalışkan, iyiliksever, manevi yönü güçlü olan,  fakir, fukaranın, kimsesizlerin ve engellilerin adeta sesi, kulağı ve gözü olan böyle valilerimizi ve bürokratlarımızı rabbim başımızdan eksik etmesin. Valimizin ilimizde görev yapması bizlerin yaşama sevincini artırıyor. Devletimizden ve hükümetimizden Allah razı olsun. “ diye konuştu.

Ziyaret, Merttürk’ün derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında Vali Doğanay'a bilgi vermesinin ardından sona erdi.