Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı’nı antrenmanları sırasında ziyaret ederek basketbolculara eliyle baklava yedirdi.

2017-2018 sezonunda kendi bünyesinde bulunan 4 tane alt yapı oyuncusu ve bu sezon kadroya dahil edilen 6 yeni oyuncuyla Türkiye Basketbol 2. Lig’inde mücadele edecek olan Artvin Belediye Spor Basketbol Takımını antrenmanları sırasında ziyaret eden Kocatepe, basketbolculara baklava ikramında bulunarak  yeni sezonda takıma  başarılar diledi.

Bu yıl hedefimizin kapısını araladığımız Türkiye Basketbol (TBL) ligi yani 1.Lig diyen Başkan Kocatepe, Basketbol takımının kentin takımı olduğunu belirtti.

Kocatepe, “Takımımız sezon boyunca ülkemiz genelinde şehrimizin turizm elçileri olacak. Sporcularımız gittikleri illerde Artvin’i temsil edecek. Şehrimize değer katacak tanıtımına neden olacak ve spor turizmine kartı sağlayacak aile ortamı kurduk. İnşallah her şey güzel olacak. Başarılı bir sezon geçirerek hedefimiz olan 1. Lige çıkarız ümit ediyorum” dedi.

İnce: Güzel Bir Kadro Oluşturduk

Artvin Belediye Spor Kulüp Başkanı Zafer İnce, “Geçtiğimiz sezon başarılı olan hocamız Şahin Ateşdağlı  ile yola devam ediyoruz. Takımımız gençleştirdik ve yaş ortalaması 24. boy ise 1.99 oldu. Savaşan genç takım oluşturuldu. Bu yıl hedefimiz 1.lige çıkmak olacaktır. Onursal başkanımız sayın Mehmet Kocatepe’nin gayreti ve talimatı ile güzel bir kadro oluşturduk” dedi.

Ateşdağlı: Genç kadromuz 1. Lig’e çıkacaktır

Artvin Belediyesi Basketbol takımı Teknik Direktör Şahin Ateşdağlı ise yaptığı açıklamada, “Transferler sona erdi. 1. Lig’e çıkmak için kadrolar oluşturduk. Genç mücadele eden, savaşan bir takım oluşturduk” dedi.

Basketbol takımı 2017- 2018 sezonuna ilişkin oluşturdukları planlama hakkında bilgi veren Ateşdağlı şu açıklamada bulundu: “21 Ağustos-4 Eylül İstanbul ve İzmir top ve kondisyon antrenman.  5 Eylül Artvin top ve kondisyon taktik antrenmanı başlangıcı. 15 Eylül-30 Eylül arası iki ayrı şehirde 6-8 maç yapmak için turnuvalara katılmak. Ekim ayının ilk haftası bürokrasi, basın sponsorlar, öğrenciler  ve taraftarlar ile birlikte sezon açılışı. Sezon açılış günü Batum ve Atatürk Üniversitesi ( Erzurum) ile hazırlık maçı. 7 veya 14 Ekim’de lig başlangıcı gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Öte yandan 6 Ekim’de Artvin’de sezon açılışı yapması planlanan Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, 9. Final Turnuvası 14-15-16 Eylül 2017 tarihlerinde Bursa Final S.S.’da yapılacak.

Finalspor Turnuvası programı ise şöyle: “14 Eylül 2017 Perşembe, 16.00 ARTVİN BEL. – YENİ MAMAK BEL. 18.15 FİNAL SPOR – BORNOVA BEL.

15 Eylül 2017 Cuma, 16.00 YENİ MAMAK BEL. – BORNOVA BEL. 18.15 FİNAL SPOR – ARTVİN BEL.

16 Eylül 2017 Cumartesi, 12.00 BORNOVA BEL. – ARTVİN BEL., 14.15 YENİ MAMAK BEL. – FİNAL SPOR.”

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı 29,30, 31 Eylül’de Erzurum’da Erzurum Gemlik Spor ve Urfa Spor ile turnuva oynayacak .

Ziyaret açıklamaların ardından basketbolcularla birlikte çekinilen fotoğrafına ardından sona erdi.