Arhavi TSO Başkani Atıf Kesim yaptığı açıklamada “Gerçeklerle alakası olmayan bu iddiayı atanlar, ispat etmekle yükümlüdürler. İspatlarlarsa bir gün durmam bu görevi bırakırım” dedi. Arhavi TSO seçimlerine sayılı günler kala oda hakkında yapılan KOSGEB’den gönderilen Bin 500 TL’nin üyelere yansıtılmadığı iddiası bir anda ilçenin gündemine oturdu. İddianın kendisine kadar ulaşması üzerine Başkan Atıf Kesim bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

Arhavi TSO Başkanı Atıf Kesim açıklamasında şunları söyledi: “Atıf Kesim olarak yapmış olduğum Esnaf ziyaretlerinde Arhavi Ticaret ve Sanayii Odasına Bin 500 TL gibi bir rakamın KOSGEB tarafından gönderildiği bu miktarın üyelere yansıtılmadan geri iade edildiği gibi asılsız haberlerin ve söylemlerin olduğu iddiası tarafıma kadar gelmiştir.

Buradan Arhavi Ticaret ve Sanayi odası Başkanı olarak bu algıya cevap vermek istedim. Eğer böyle bir şey var ise bu iddiayı ileri sürenler ispatlamakla yükümlüdürler. İddia sahipleri bu iddialarını belgeli şekilde ispatlamakla yükümlüdürler. Eğer bu iddiayı ispat ederlerse bir gün durmadan görevimden istifa edeceğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”