GÜNCEL
latest

YENİ YUSUFELİ'NDE OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU


 YENİ YUSUFELİ'NDE OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli Barajı ve HES Projesi nedeniyle su altında kalacak ilçe merkezindeki okulların 24 Ekim 2022 tarihinde yeni yerleşim yerine taşınarak, eğitim öğretime devam edeceğini söyledi.

Vali Doruk, beraberindeki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, DSİ Genel Müdürlüğü Kamulaştırma Daire Başkanı Hasan Eler ve AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta ile yeni yerleşim yerinde incelemelerde bulundu.


İncelemenin ardından Vali Doruk başkanlığında, DSİ 26. Bölge Müdürlüğünün şantiye binasındaki toplantı salonunda, basına kapalı durum değerlendirme toplantısı yapıldı.


Toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Doruk taşınma sürecinin tamamlanması için yeni yerleşim yerinde devam eden işerde incelediklerimin söyledi.


Doruk, “Memnuniyetle belirtmek isterim ki yeni ilçe merkezimiz vatandaşların taşınması için an itibariyle su, elektrik, kanalizasyon gibi sistemler dahil bütün olarak taşınmaya hazır hale getirilmiştir. Sadece ikinci etaptaki 8 blokta bazı eksiklikler var. Onlarda en kısa sürede tamamlanacaktır. Vatandaşlarımız istedikleri zaman hızlı bir şekilde yeni evlerine taşınabilirler” diye konuştu.


Vatandaşların gördükleri eksiklikleri koordinasyon merkezine bildirmeleri halinde söz konusu eksikliklerin ivedi bir şekilde giderileceğini belirten Vali Doruk , sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlediğini kaydetti.


Taşınama sürecindeki en önemli konulardan birisinin de okulların taşınması olduğuna vurgu yapan Doruk, şu ifadelere yer verdi:


“Bu süreci bugün ki toplantı da gözden geçirdik. Gerek taşınma işlemleri, gerek servis planlaması, yeme içme durumu, okul bahçesi ve etrafı ile ulaşım yollarının güvenliği de dikkate alarak gerekli planlamalarımızı yaptık. Anaokulu ve engelli öğrencilerimizin taşınması içinde ayrı bir planlama yaptık. Bu çalışmalarımız ve planlamalarımız neticesinde 24 Ekim 2022 tarihinde tüm okullarımızın yeni yerleşim yerinde açılmasına komisyon olarak karar verdik. İnşallah 24 Ekim itibarıyla okullarımızı yeni yerleşim yerinde açacağız ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yeni ilçe merkezimizde büyük bir coşku ile kutlayacağız. Komisyonumuzun aldığı bu kararların ilçemize, ilimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."


Toplantıya Yusufeli İlçe Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, DSİ 26. Bölge Müdürü Celal Tokalak, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yıldırım Saygılı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Dereci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Katip Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk Ağırbaş, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı ve diğer ilgililer katıldı.« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID