GÜNCEL
latest

ARTVİN 'DE OFF-ROAD OYUNLARI NEFES KESTİ

 


Artvin´de 6´ncısı düzenlenen uluslararası off-road yarışları yapıldı.

Artvin Valiliğinin koordinesinde Artvin Off-Road Kulübü tarafından 1200 rakımlı Kafkasör yaylasında düzenlenen yarışlara, Türkiye´nin yanı sıra Gürcistan, Azerbaycan, İran ve Irak´dan ekipler katıldı.

Araçların motor gücüne göre S1, S2, S3, S4 ve S5 kategorilerinde 25 farklı kulüpten 70 ekip, 32 kapıdan oluşan 1800 metrelik zorlu parkuru en hızlı ve hatasız şekilde tamamlamak için kıyasıya mücadele etti.

Seyirci ve orman etabı olmak üzere iki etaptan oluşan, yapay tümsek ve çukurlarla zorlaştırılan parkurda yarışçılar zaman zaman zorlu anlar yaşarken mekanik arzı nedeniyle parkuru bitiremeyen araçlar iş makineleriyle pistten çıkarıldı.Yarışlarda S2 kategorisinde yarışan Ömer Keskin – Ekrem Turhan çifti yarışa başladıktan kısa süre sonra çamur dolu çukurda ilerlerken aracın kontrolünü kaybederek devrildi.

Sürücü Keskin ve yardımcısı Turhan kazadan yara almadan kurtulurken, araç iş makinesi yardımıyla devrildiği yerden çıkartıldı.

Öte yandan S4 klasmanında yarışan Gürcü pilot ve yardımcısı derin çukura geldiği sırada araçlarının iki teker üzerine kalkarak çukura geri düşmesi korku ve heyecan dolu anların anlara sahne oldu.« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID