GÜNCEL
latest

ŞAVŞAT SAHARA FESTİVALİNE YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLERİ DAMGA VURDU

Artvin’in Şavşat ilçesinde bu yıl 30’ncusu düzenlenen ve Şavşat Sahara Kültür ve Sanat Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi organizasyonunda Bin 650 rakımlı Sahara Milli Parkı'nda gerçekleşen festivale, ilk defa yamaç paraşütü gösteri uçuşları dâhil edildi. Böylelikle Sakin şehir ünvanlı Şavşat ilçesinde ilk kez havacılık adına adım atılmış oldu.

Türk Hava Kurumu Artvin Şubesinin Yamaç Paraşütü sporcuları davet üzerine geldikleri festivalde Sahara dağından festival alanına gösteri uçuşları gerçekleştirdi. İki gün boyunca hava şartlarının el verdiği zaman içerisinde başarılı uçuşlar yapan sporcular festivalin son gününde talihsiz bir kaza yaşadı.

Paraşütün kalkış noktasında hava koşullarının uygun olduğu anda uçuşa geçen Paraşüt Sporcusu Selçuk Mahmutoğlu, yaklaşık 450 metrelik yüksekten süzülerek festival alanında ki çimen piste inişe geçti. Rüzgârın bir anda yön değişmesi ve şiddetini artırması üzerine rüzgâra kapılan Mahmutoğlu, kendine ve insanlara zarar vermemek için paraşütün kanadını dallara taktırarak piknik yapan vatandaşların önüne iniş yaptı. O anda izleyen vatandaşların yüreklerini ağza getirse de kazada korkulan olmadı. Pilot ve vatandaşlar yara almadan atlatmış oldu. 

Yöresel sanatçıların sahne aldığı festival, halay ve horonlarla son buldu.


« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID