GÜNCEL
latest

KAFKASÖR FESTİVALİ BOĞA GÜREŞLERİ İLK GÜNÜ SONA ERDİ

 


KAKFASÖR BOĞA GÜREŞLERİ YILDIZLARDA 46 BOĞA GÜREŞTİ

41. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında yapılan boğa güreşlerinin ilk gününde  2017-2018 sonrası doğumlu 46 boğa arenada mücadele etti.

Artvin'de, bu yıl 41’incisi düzenlenen "Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali" kapsamında 4 gün sürecek boğa güreşleri başladı.

Artvin Belediyesi ve Artvin Boğa Güreşlerini Yaşatma Yaylalarını Koruma Derneği tarafından yörede 200 yılı aşkın bir geçmişe sahip boğa güreşleri geleneğini yaşatmak amacıyla düzenlenen güreşler Artvin Halkının Öz Mülkü olan bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda gerçekleştiriliyor.

Festival kapsamında düzenlenen boğa güreşlerinin ilk gününde Yıldızlarda "Küçük Orta", "Büyük Orta", "Küçük Başaltı" , "Başaltı" ve "Baş" kategorisinde toplam 46 boğa arenada mücadele etti.

İlyas Cineviz Baş Boyunda Fahri Alpaslan’a ait "Diriliş",Erol Alkan Başaltı Boyunda Aykan Yıldırım’a ait“Zor Bey” , Sami Hatimoğlu Küçük Başaltı Boyunda Sedat Hatimoğlu ait "Kaçkar" Fikri Topçu Büyük Orta Boyunda Kırçiçek Kardeşlere ait "Ceko", Kemal Algın Küçük Orta Boyunda Sarp Suna Kahraman’a ait “ Bozan” isimli boğalar birinci oldu.

Şampiyon boğa sahiplerinin arenada boğalarının etrafında taraftarlarıyla birlikte horon oynaması renkli görüntüler oluşturdu.

Kafkasör Boğa güreşleri, boğa güreşlerinin duayen sunusu Şakir Kara’nın anlatımı ile 1 Temmuz Cuma günü Deste ve Ayak Boyları ile devam edecek. Güreşlerin akabinde Kafkasör Yaylasında; Artvin Müzik ve Grup Kirman Konserleri olacak…« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID