GÜNCEL
latest

ARTVİN - RİZE HAVALİMANI SEFERLERİ BELLİ OLDU İLK UÇUŞ 14 MAYIS'DA

 


ARTVİN - RİZE HAVALİMANI SEFERLERİ BELLİ OLDU İLK UÇUŞ 14 MAYIS'DA 

Türkiye'de deniz üzerinde kurulan ikinci havalimanı olma özelliğine sahip Artvin - Rize Havalimanında seferler belli oldu. 

İşletmeciliğini Devlet Hava Meydanları yapacak olan havalimanında yolcu garantisi bulunmamaktadır. 

14 Mayıs'ta açılacak havalimanında yapılan ilk uçuş planlamalarına göre THY İstanbul Havalimanı'ndan günlük 4 (1 Haziran'a kadar günlük 3), Anadolujet Sabiha Gökçen'den hergün 1, Ankara'dan hergün 1 sefer karşılıklı uçuş gerçekleştirecektir.Havalimanı hakkında genel bilgi 

Rize merkeze 34, Hopa ilçe merkezine 54, Artvin'e 125 kilometre uzaklıktaki Yeşilköy ve Pazar sahili mevkisine inşa edilen Rize-Artvin Havalimanı uluslararası konvansiyonel boyutta yapıldı. Havalimanının, 3 bin metreye 45 metrelik pisti, 265 metreye 24 metrelik taksi yolu denilen bağlantı yolu ile 300 metreye 120 metre ve 120 metreye 120 metre uzunluğunda iki apronu bulunuyor.

İniş kalkışlar için Boeing 737-800 tipi uçaklar referans alınarak projelendirilen havalimanında, yaklaşmalarla birlikte 4 bin 500 metrelik alanda denize paralel olarak doğu-batı aksında bir pist ve pist bağlantı yolları yer alıyor.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID