GÜNCEL
latest

ARTVİN'DE MİLLİ ÜRETİM TEKNOLOJİK ESER MAKETLERİ SERGİSİArtvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye’de üretilen yerli ve milli teknolojik eserleri sergisi düzenlendi.

Artvin Gençlik Merkezi fuaye alanında düzenlenen sergide Türkiye’de üretilen yerli ve milli teknolojik 42 eserin maketleri yer aldı. Sergi Pazartesi gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. 

Sergide Savunma Sanayisinde yer alan ürünlerin yanı sıra, Türk Polis Teşkilatında kullanılan Bomba İmha Robotu, Jandarma teşkilatında arama ve gözetleme faaliyetlerinde kullanın termal dürbün, dedektör, teleskop gibi birçok ürün tanıtıldı. 

Sergiyi ziyaret eden çocuklar Türkiye Cumhuriyeti ile gurur duydukları ifade etti. 

Serginin açılışına Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta ve protokol üyeleri katıldı. 


Milli Eğitim İl Müdürü Fahri Acar ; “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 102’nci yılında milli egemenlik temasıyla, yerli malı temasıyla ülkemizde tamamen yerli mühendislerimiz ve bilim insanlarımız tarafından kurgulanan ve üretilen teknolojik eserleri çocuklarımızla buluşturup onlara tarihsel misyonumuz içinde bunları başardığımız ve daha iyilerini de başarabileceğimizin ümidini vermek, onlara ilham kaynağı olması amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Bugün, yarın ve pazartesi günü ilimizde ki çocuklara bu sergiyi gezdireceğiz. Büyüklerin neleri başarabildiğini kendilerinin de bunları başarabilme güvenini vermek amacıyla böyle bir etkinlik yaptık. 

Ülkemizin çeşitli firmaları tarafından üretilen teknolojik eserlerin maketlerini bugün burada onlarla buluşturduk. 

Daha çok savunma sanayinine yönelik eserler yani maketine ulaşabildiğimiz tüm eserleri buraya taşımaya çalıştık. Maketi olmasa da çok önemli gördüğümüz buluşların görselleriyle, fotoğraflarıyla burada onlara tanıtımını yapıyoruz. 42 eser burada sergileniyor.


« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID