GÜNCEL
latest

ARTVİN VALİSİ DORUK ; 8 BİNLİ VAKA SAYILARINDAN 350 YE KADAR DÜŞTÜK

 


Artvin Valisi Yılmaz Doruk, il genelinde ellili vaka sayılarından 8 binlere kadar çıktığını alınan tedbirlerle yine 350 – 400 lere kadar düştüğünü açıkladı.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla kentte ki gazetecilerle bir araya geldi. Program sonrasında genel durum değerlendirmesi yapan Doruk, Koronavirüs vakaları ile sorulan soruyu yanıtladı.

Vali Doruk yaptığı açıklamada; “Aldığımız tedbirlerin sonucunu net görüyoruz. Yani boşa gitmiyor ciddi manada düşüşler yaşadık ama yaşadığımız bu düşüş o ilk baharda ki noktaya getirdi mi getirmedi. Yani biz 50 vakayla kapatmıştık ilk dönemi vatandaşın bu işe sahip çıkması dikkatli olmasıyla tüm o kış boyunca Haziran ayına gelinceye kadar geçen yıl 50 vakayla kapatmıştık 5 tane vefatımız vardı. Bugün geldiğimiz noktada 8 bin 200 ü geçen vakalarımız oldu toplam vaka.  8 bin nere 50 vaka nere? Şimdi 350 – 400 arasında aktif vaka seyrediyor o noktaya kadar düşürdük ama belli ki daha dikkat etmeye devam edeceğiz çünkü yavaşladı düşme tabi çoktan düşmek daha kolay ama 350 – 400 aktif vaka gidip geliyor ama bir direnç oluştu ama sonuç alıyoruz tedbirlere uyulması gerekiyor zannediyorum yavaşta olsa bu tedbirlere uyarsak bu başarıyı elde edeceğiz.” dedi.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID