GÜNCEL
latest

“Berela Resim Atölyesi" Hizmete Açıldı

Artvin'de resim severlerin ilgisini çekecek yep yeni bir atölye hizmete açıldı.


Çocukluk hayalini gerçekleştiren Ressam Can Atan,  resime ilgisi olan çocukların yetenekleri pekiştireceği bir atölyeyi hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyor.


Artvin Valisi Yılmaz Doruk'un kurdelesini keserek hizmete açtığı “Berela Resim Atölyesi" ilde yeni ressamların yetişmesinde büyük rol  oynayacağını söyledi.Atölyenin hayırlı olmasını dileyen Vali Doruk, atölye sahibi ressam Can Atan’dan atölye ve resimler hakkında bilgi aldı.
Ressam Atan ise, atölyede 2 resim öğretmeni ile birlikte toplumun her kesimine yönelik olarak resim kursları açacaklarını söyledi.
Yeni ressamlar yetiştirmek amacıyla atölyeyi açtığını belirten Can Atan, “Atölyemizde 2 resim öğretmeni arkadaşımızla birlikte resim kursları vereceğiz. Atölyemizde özellikle yeryüzü cenneti ilimizin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini karakalem, akrilik,  pastel, sulu ve renkli yağlı boya çalışmasıyla tablolara yansıtacağız. Ayrıca ürettiğimiz tabloları da satışa sunacağız"dedi.

Hürriyet Caddesi Kültür Sokağında hizmete açılan “Berela Resim Atölyesi’nin” açılışına Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, sanatseverler, davetliler ile vatandaşlar katıldı.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID