GÜNCEL
latest

ARTVİNLİ STK’LAR DOĞALGAZ VE YOL ÇALIŞMASI İÇİN KURUM AMİRLERİNİ ZİYARET ETTİ

 


Artvin’de faaliyetlerini sürdüren STK temsilcileri, ilimizde devam eden Doğalgaz ve yol çalışması nedeniyle esnaf ve vatandaşlardan gelen talep üzerine ilgili kurum amirlerini ziyaret ettiler.

Artvin’de bir süredir devam eden doğalgaz çalışması ve buna bağlı yol çalışması nedeniyle vatandaşlar ve esnaflardan gelen talep ve şikayetler üzerine Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Esnaf ve Sanatkâralar Odaları Birliği Başkanı Hakkı Seyhan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngüner, 33. Nolu Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız, hizmet noktasında ilgili kurumları ziyaret etti.

Başta Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve Artvin Belediye Başkanı Demrihan Elçin olmak üzere, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, Akmercan Artvin Doğalgaz Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık’ı ziyaret eden STK temsilcileri vatandaşların endişelerini kendilerine aktardı. Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan STK temsilcileri, yaptıkları görüşmelerin ardından ortak bir basın metni yayınlandı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Artvin halkı ve esnaflarımızdan bize gelen talep ve şikayetler üzerine hizmet noktasında ilgili paydaş kurumların temsilcilerini ziyaret ettik. Kendilerine özelikle esnaflarımızın pandemi nedeniyle zaten zor günler geçirdiğini, yapılan doğalgaz ve yol çalışmasının uzaması kendilerine bir kat daha zorluk yaşattığını ifade ettik.

Ayrıca vatandaşların çalışmaların neden uzadığını ve ne zaman biteceği konusunda kafalarında oluşan soru işaretlerinin olduğunu söyledik.

Yaptığımız görüşmeler neticesinde, her farklı kurum kendi alanında bilgiler verdi. Şehir içindeki Halkevi caddesi üzerinde bulunan çalışma şehir trafiğini alternatif olarak farklı bir güzergahtan verilemediği için bu çalışma 3’e bölündüğü belirtildi. Buda trafik akışının farklı bir yoldan sağlanmadığı için gecikmelere sebep olduğu söyledi.

Şehir içi çalışmalar bu ay sonu itibariyle tamamlanıyor

Şuana kadar 2,5 kilometre hat döşenmiş olup, şehir için doğalgaz çalışmaları kapsamında, hafta başı itibariyle bina bağlantıları bir haftalık doğal gaz şirketi tarafından tamamlanarak, ardından üst yapı çalışmaları yapılması için Artvin Belediyesine teslim edilecek. Artvin Belediyesi ise 20 günlük çalışma sonrasında yollarımız eskisinden daha güzel bir hal kazanmış olacak.

Çalışmalar Neden Gece Devam Etmiyor ?

Gece neden çalışma gerçekleşmiyor soruları bize sıkça geliyor. Bununla ilgili yaptığımız araştırmada doğal gaz şirketinin yaptığı çalışmalarda çelik boruların gece teknik anlamda daha zor ve güvensiz olduğunu için çalışmalar gündüz sürüyor. Bu nedenle çalışmalar gündüz yapılması gerekiyor.

Bu anlamda kurumlarla yaptığımız görüşmede ortak kanı şudur ki, Artvin halkının esnaflarımızın biraz daha sabırlı olması. Kısa süre içinde tamamlanacak olan çalışmalar ardından yollarımızın eskisinden daha güzel olacağını ifade etmek istiyoruz. Bu nedenle başta şehrimize hizmet eden Artvin Valimiz Yılmaz Doruk’a Artvin Belediye Başkanımız Demirhan Elçin’e, güvenliğimizi sağlayan İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen’e, Akmercan Artvin Doğalgaz Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık’a ve bu kurumların değerli çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Ayrıca sabırla ve titizlikle çalışmaları takip eden Artvin halkına saygılarımız iletiyoruz. Her şey daha güzel Artvin için” ifadelerine yer verildi.« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID