GÜNCEL
latest

TEK GİRİŞ- ÇIKIŞLI ARTVİNİMİZE ALTERNATİF YOL ZARURETİ ARTMIŞTIR TEK GİRİŞ- ÇIKIŞLI ARTVİNİMİZE ALTERNATİF YOL ZARURETİ ARTMIŞTIR


Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İlimiz Artvin e ne kadar çok  değer verdiğini yaptığı hizmetlerden çok iyi biliyorum. Babacağını her ziyaret ettiğinde mutlaka Artvin’imizi sorar , uğrar yatırımları takip eder. Artvini de Rize’den ayrı tutmaz  buna şahidiz.Küçük ilimize büyük yatırımlar yaptı.Allah  razı olsun.

Cumhurbaşkanımızdan  Artvinliler olarak bir ricamız daha olacak bunu dile getirmek için bu yazımı kaleme aldım.


Bilindiği  üzere Artvin il merkezimiz  Çoruh nehrinin yamacına kurulmuş ve şehir merkezine ulaşım Çoruh nehri üzerine inşa edilmiş tek köprü ile sağlanmaktadır. Yani şehrimize giriş de çıkışda bu köprüden  yapılmaktadır. 

Bu tek giriş- çıkış , şerimize ulaşım açısından çok büyük sorunlar yaşatmaktadır. 

Çünkü Giriş köprüsünden  başlayan yerleşim ARTVİN Merkeze  ( 5 km) tek yol ile sağlanmaktadır. 

Ayrıca şehir içine  alternatif yol olmadığı için  artan araç sayısı  şehir içi ulaşımda büyük oranda trafik sıkışıklığı oluşturmaktadır.

Özellikle bu günlerde doğalgaz altyapısı çalışmaları bu yol güzergahı üzerinde olunca yolda araç trafiği  tek yönlü verilmeye başlanması ile trafik ızdırabı artmaya başladı. 

En önemlisi , şehrimize girişi sağlayan köprü olası kullanılamaz hal alırsa , ilimize giriş-çıkış olmayacaktır. İlimiz mahsur kalacak mağdur olacaktır.


Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan dan talebimiz , Artvin’e alternatif bir giriş yolu ve köprüsü ile vilayetimizi rahatlatmasıdır. Cankurtaran tüneli, havalimanı gibi Artvin’in bir hayalini daha gerçekleştirmeniz bizleri çok memnun edecektir. Şimdiden Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor , Mevlamdan zat i Alinize   güç, kuvvet ve yardım diliyorum.


                         Yüksel KANTAR/ARTVİN

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID