GÜNCEL
latest

MUHARREM İNCE MEMLEKET HAREKETİ KAPSAMINDA ARTVİN’İ ZİYARET ETTİ

 


Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Artvin’e gelerek esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Artvin’e gelen İnce, İnönü Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Halitpaşa Meydanındaki esnaf ve vatandaşlara sohbet etti.

İnce, Artvin merkezdeki ziyaretlerin ardından Hopa’ya giderek burada ilçe caddelerde dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

Kent meydanında toplanan vatandaşlarla bir süre konuşan İnce,

İnce’nin bu gezmeleri parti programı çerçevesinde gezmesi gerektiğini ifade eden bir vatandaşın söylemine cevap veren İnce, “Ben Partinin askeri değilim. Kimsenin askeri değilim. Ben Mustafa Kemal’in askeriyim. 16 sene milletvekilliği yaptım.  Ben öyle talimatla gezemem. Bu vatan benim. Hopa ne kadar benimse Yalova o kadar senin. Hakkâri ne kadar benimse Diyarbakır o kadar senin. Bu memleket benim. Depoyu dolduruyoruz peynir ekmek almaya da paramız var. Türkiye’yi gezmek için de kimseden emir almak zorunda değilim. Ne zaman istersem Türkiye’yi gezerim. Ne parti yönetiminden ne de Erdoğan’dan kimseden izin almak zorunda değilim.”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bölmenin olmayacağını kaydeden İnce, Burası Cumhur ittifakı burası millet ittifakı. Bir ittifak içinde kaç oda olursa olsun karşıya taşımadıkça bölme olmaz. Bölme diye bir şey yok. Ben Tayyip Erdoğan’ın yanına mı gideceğim. Gitsem arkamdan kim gelir. Bende gitmem sizde gelmezsiniz”

Memleket harekâtını birkaç kişi ile birlikte başlattıklarını ve kendi imkanlarıyla Türkiye’yi dolaştıklarını söylemesi üzerine İnce’ye vatandaşlar yakıt parası desteğinde bulundu.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID