GÜNCEL
latest

Artvin'de 3 Bin 512 Öğrenci Yüz Yüze Eğitime Başladı

  


Artvin'de 3 Bin 512 Öğrenci Yüz Yüze Eğitime Başladı 


Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayında ara verilerek uzaktan eğitim araçları ve TRT EBA TV aracılığı ile devam eden eğitim faaliyetleri Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen kurallar çerçevesinde alınan önlemlerle tekrar yüz yüze olarak başladı.


Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik kademeli ve seyreltilmiş olarak başlayan yüz yüze eğitim 21-25 Eylül haftası uyum programı şeklinde 1 gün uygulanacak. Devam eden haftalarda ise haftada iki 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak.


İlimizde yüz yüze eğitimin ilk günü Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Karadeniz Bakır İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.


 Devamında okulun bölümlerinde ve sınıflarında pandemi ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK minik öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulunup maske hediye etti.


Ziyaret sırasında İlimiz genelinde yürütülen eğitim faaliyetleri ve yüz yüze eğitim için yapılan hazırlık çalışmaları hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR “ Bugün ilimizde okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimiz yüz yüze, diğer sınıf kademeleri ise uzaktan eğitim olarak 157 okulumuzda, 2100 öğretmenimiz ve 25200 öğrencimizle 2020-2021 eğitim öğretim yılına başladılar. Bu doğrultuda, 16 anaokulu ve diğer okullar bünyesindeki anasınıflarında 153 şubede 1703 okul öncesi öğrencimiz, 48 ilkokulda ise 104 şubede 1809 birinci sınıf öğrencimiz yüz yüze eğitime başladılar. İnşallah en kısa sürede diğer çocuklarımızı da okullarımıza alarak normal süreçte eğitim öğretime devam edeceğiz. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize sağlık ve huzur getirmesini dilerim” dedi.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID