GÜNCEL
latest

HOPA KAYMAKAMI CANPOLAT UYARDI


Hopa  KaymakamıAbdülrezzak Canpolat Kovit 19 a karşı Hopalı vatandaşları uyardı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gönüllü sokağa çıkma yasağı uygulamasını istedi.

Canpolat yaptığı uyarı da şunları kaydetti.

Kıymetli Hopalı kardeşlerim 

Son günlerde Hopada kov-19 vaka sayısı hızlı artış göstermektedir. Bu artışın ana sebebi


1- Düğünlerde kurallara uyulmaması ,

2- Asker uğurlamaları,

3- Kurban Bayramında vatandaşlarımız uyarılmasına  rağmen toplu ve temaslı bayramlaşmaları,

4- Maske -Mesafe-temizlik kavramına tam uyulmaması,


Dolayısıyla Kaymakamlık olarak  belirli bir süreliğine düğün, nişan, asker uğurlama, taziye gibi toplu yapılan faaliyetler ile ilgili çeşitli tedbirler alacağız. Lütfen düğünlerde maske takalım, temas yapmayalım, halay-oyun oynamayalım, yeme içme kısımlarını iptal edelim, sosyal mesafeye uyalım, düğün salonu ve alanlarında kapasitesinden fazla kalabalık olarak bulunmayalım. Düğün sürelerini kısa tutalım. 


Ayrıca saha denetimlerimiz sürüyor amacımız ceza yazmak değil amacımız birlikte bu mücadeleyi veremek ve salgını durdurmak. HOPA kuralları ne kadar çok sahiplenir ve uyarsa o kadar çabuk bu salgın azalır. 


Ayrıca önümüzdeki 15 gün boyunca vatandaşlarımızı mümkün olduğunca gönüllü olarak evde kalmaya davet ediyorum. Lütfen ilçe merkezinde hareketliliğimizi en aza indirerek  ihtiyaçlarımızı giderdikten sonra 15 gün boyunca evde daha çok vakit geçirerek gönüllü karantina uygulayalım. 


Çocuklar gizli taşıyıcı olabildikleri göz önünde bulundurulduğunda bu 15 gün süre zarfında çocuklarımızın dışarıyla temasını en aza indirelim. 


Hasta olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, HOPA  kamuoyunu daha duyarlı davranmaya davet ediyor, kurallara uymamızın bizim sağlığımız için elzem olduğunu hatırlatmak istiyorum. 

Saygılar sunuyorum.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID