GÜNCEL
latest

ESKI ARTVIN IL MÜFTÜSÜ KEMAL UÇKUN VEFAT ETTIEski Artvin il Müftüsü Kemal Uçkun yakalandigi bir hastalik yüzünden fevat ettigi ogrenildi.

Artvin de gorev suresi dolan 2018 yilinin Ocak ayinda Türkmenistan Aşkabat Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri olarak atanan eski Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun hayatını kaybetti.

Artvin İl Müftüsü olarak görev yapmakta iken Türkmenistan Aşkabat Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri olarak atanan ve yaklaşık 3 yıldır bu görevi yürütmekte olan Kemal Uçkun, hakkın rahmetine kavuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, sosyal medya hesabından merhum Uçkun için taziye mesajı yayınladı.

Başkan Erbaş'ın mesajı;

"Türkmenistan Aşkabat Din Hizmetleri Müşavirimiz Kemal Uçkun Hocamızın vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına, teşkilatımıza başsağlığı ve sabır diliyorum. Rabbim mekanını cennet, makamını âlî eylesin."

Vefat haberini alan Artvinliler de üzüntülerini paylaşarak merhuma Allah'tan rahmet sevenlerine baş sağlığı ve sabir dilediler.

KEMAL UÇKUN KİMDİR?

1963 yılında Denizli İli Acıpayam İlçesi Ören Köyünde doğdu. İlkokulu Köyde bitirdi. İlkokuldan sonra 2 yıl Kur’an Kursuna gitti. 1983 yılında Denizli İmam- Hatip Lisesini bitirip aynı yıl Ankara İlahiyat Fakültesi'ne kaydoldu. 1986 yılında öğrenci iken Ankara Yeni Mahahalle Müftülüğü’nde İmam- Hatipliğe başladı. 1988 yılında İlâhiyat Fakültesini bitirip, Fakülteden sonra kısa dönem askere gidip geldi.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID