GÜNCEL
latest

ARTVİN'DE SEL YOLU ULAŞIMA KAPATTI BİR CAN ALDI


Artvin’in Yusufeli İlçesi Limak Şantiyesinde meydana gelen heyelanda bir kişi hayatını kaybederken, Artvin Yusufeli yolu da ulaşıma kapandı.
Artvin’in Yusufeli ilçesinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, sel ve heyelana neden oldu. Heyelan en yoğun şekilde Yusufeli Limak Şantiyesi’ni etkiledi. Heyelan Limak Şantiye Sahasını kısa sürede kapladı. İşçiler zor anlar yaşadı. Artvin Yusufeli Karayolu da heyelan ve selden olumsuz etkilendi. Heyelana aracı ile kapılan bir kişi aracından atlayarak kendini sel sularına bıraktı. Bölgedeki işciler ve vatandaşlar tarafından sel sularından kurtarıldı. Ağır şekilde yaralanan vatandaş Yusufeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahaleye rağmen vatandaş kurtarılamadı.

Artvin Yusufeli Yolu 70.km deki Limak Şantiyesi Tüneli sel ve heyelan nedeniyle kapandı. Uzun süre araç kuyrukları oluştu. İl Özel İdare, DSİ ve Karayolları ekipleri yoğun şekilde çalışmalar gerçekleştirdi. Çalışmaların uzun süreceği açıklanırken yolun ulaşıma açılmasının bir iki gün süreceği belirtildi. Artvin Yusufeli Erzurum güzergahına araç geçişine her iki yöndende de izin verilmiyor.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID