GÜNCEL
latest

ARTVİN’İN SAKLI CENNETİ ŞAVŞAT KARAGÖL HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ


Artvin’de turizmin kalbi Şavşat Karagöl’de atıyor.

Artvin´in "Sakin Şehir" unvanlı Şavşat ilçesinde doğal güzellikleriyle ünlü Karagöl tabiat parkı, normalleşme sürecinde yeniden ziyarete açıldı. Ormanlık alan içerisinde kalp şeklini alan gölün üzerinde bulutların yansıması, muhteşem görüntülerin ortaya koyuyor.
Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan Milli Parklar, 1 Haziran itibariyle yeniden açıldı. Belirlenen kurallar dahilinde tekrar faaliyete giren Şavşat Karagöl, evde geçen salgın günlerinin ardından yoğun ilgi görmeye başladı.Artvin´in ´Sakin Şehir´ unvanına sahip ilçesi Şavşat´a 25 kilometre uzaklıkta ve Sahara Milli Park içerisinde yer alan Karagöl, şehrin stres ve gürültüsünden uzak, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.
Ladin ve çam ağaçlarıyla çevrili kalp şeklini alan Karagöl, görenleri adeta büyülüyor. Günübirlik gezilerin yanı sıra çevresindeki ormanlık alanlarda kamp yapma imkânı da bulunan Karagöl, temiz havası ve doğasıyla ziyaretçilerini mutlu ederken, fotoğraf tutkunlarına eşsiz manzaralar sunuyor.

Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Trabzon'dan gelen Soner Topal, Karagöl'ü çok beğendiğini belirterek "Arkadaşlarla kamp kurduk, iki akşam kalacağız. Beklediğimin üstünde muhteşem doğaya sahip. Herkese tavsiye ederim" dedi.


Ardahan Göle ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Keskin ise, "Şavşat Karagöl bu çevrenin doğal güzellik olarak en güzel yeri bence. İnsan eli değmemiş muhteşem bir yer. Ailecek geldik, bu doğal güzelliği birlikte görmek istedik. Korona süresince çocuklarla dışarı çıkamamıştı, onlar içinde güzel oldu hava aldılar kendilerine geldiler" ifadelerini kullandı.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID