GÜNCEL
latest

ARTVIN'DE MASKE KULLANIMI ZORUNLU HALE GETIRILDI


Artvin’de Maske Takmak Zorunlu Hale Getirildi
Artvin’de İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında kamu kurumu ve kuruluşları, özel iş yerleri ile kapalı alanlarda ağız ve burnu tam kapatacak şekilde maske takma zorunluluğu getirildi.
Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada, Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun, salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek amacıyla yeni kararlar aldığı belirtildi.
Bu kapsamda il genelindeki kamu kurum ve kuruluşları, özel iş yerleri ile kapalı alanlarda ağız ve burnu tam kapatacak şekilde maske takma zorunluluğu getirildi.
Maske kullanılmasının önemine dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Gelinen aşamada virüsün yayılma ve bulaş hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda kontrollü normalleşme sürecine geçilmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabineleri Toplantısında Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda getirilen yasaklama/kısıtlamaların bazılarının kaldırılabileceği değerlendirilmiştir. Bu kapsamda aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştır.
Cumhurbaşkanlığı genelgesi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından yayınlanan COVİD-19 SALGIN YÖNETİMİ ve ÇALIŞMA REHBERİ’nde belirtildiği üzere İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ofis, büro, dükkan, depo, işyeri vb. kapalı alanda faaliyet gösteren tüm işletmelerde çalışanların ve bu alanlarda bulunan müşteri/vatandaşların zorunlu olarak maske kullanmasına ve sosyal mesafe kurallarına uyulması gerekmektedir.”
Açıklamada, karara uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanacağı bildirildi.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID