GÜNCEL
latest

KORONAVIRUS ARTVIN'DE YENIDEN CANLANDIYaklaşık Bir Aydır Vaka Çıkmayan İlimizde 4 Yeni Vaka Çıktı
Yaklaşık bir aydır Kovid 19 Virüsü çıkmayan ilimize nazar değdi ve kâbus Artvin’e geriye döndü.
Sağlık Mudurlugu yetkililerinden alınan bilgiye göre, Artvin’in Borçka ilçesinde aynı aileden şüpheli görülen 4 kişiye yapılan test sonuçları pozitif çıktı.
Kovid 19 virüsü ile mücadelede üstün başarılar elde eden ilimizde bir günde 4 vaka artışı göründü.
Edinilen bilgiye göre Bursa’dan Borçka'ya getirilen bir cenazenin defninden bir kaç gün sonrasında rahatsızlanan bir kişi hastanede takibe alındı. Bu kişiye yapılan akciğer testlerinde şüphenin artması üzerine Kovid 19 testi uygulandı. Uygulanan testin ardından şüphelerin doğru olduğu anlaşıldı. Bu kişinin Kovid 19 test sonuçları pozitif gelince şüpheli ilimizde ki pandemi hastanesi olan Artvin Devlet Hastanesi’ne gözlem altına alındı.
Şüphelenilen bu kişinin ailesine de test uygulanırken bu kişinin eşi ve iki çocuğunun da Kovid 19 testleri pozitif çıkınca Pandemi Artvin Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
Vakanın görülmesi üzerine sağlık müdürlüğü ekiplerince filyasyon ve tarama calismalari baslatildi.
Aile ve yakın temaslı 23 kişi ilk etapta karantinaya alınırken çalışmalar sonucunda ilçe de geniş karantina uygulamasına geçilebilir.

Daha önce 5 kişinin hayatını yitirdiği ve 34 kişinin ise tedavi gördüğü ilimizde toplam 39 olan vaka artış sayısı 43’e çıkmış oldu.
Sağlık müdürlüğü yetkilileri uyarılarını sürdürerek başta il dışından gelenler olmak üzere tüm vatandaşlarda koronavirus şüphelisi olduğu bu yüzden mücadelenin bırakılmaması ve sosyal izolasyon, sosyal mesafe, sarılma, tokalaşma, temizlik, maske takılması gibi konularda daha dikkatli davranılması gerektiğinin altı çizildi.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID