GÜNCEL
latest

KAYMAKAM GÖKTAŞ UYARDI


Artvin'de son olarak Şavşat ilçesinde çıkan koronavirus vakası sonrası Kaymakam Musa Göktaş yazılı basın açıklaması yaparak vatandaşları uyardı.
Göktaş, yaptığı açıklamada;

"İlimizde yaşadığımız bir ayı aşkın süren sıfır vaka döneminin ardından il dışından gelen vatandaşlarımızın artmasıyla maalesef yeniden pozitif vakalar görülmeye başlanmıştır.

Bu kapsamda, örneklem yoluyla seçilen ve özellikle il dışından gelen vatandaşlarımıza yönelik Toplum Sağlığı Merkezimizce tarama amaçlı PCR testleri yapılmaktadır. Önceki haftalarda risk grubunda olan berberler, Ptt çalışanları, market çalışanları vb. yönelik tarama testleri yapılmıştır. Bu tarama çalışmalarında son 15 gün içerisinde büyükşehirden gelen bir vatandaşımızda pozitiflik saptanmıştır. İlgili vatandaşımızda herhangi bir semptom bulunmamaktadır. Filyasyon çalışmaları kapsamında kişinin yakın temaslıları tespit edilerek karantina işlemleri uygulanmıştır.

Bu bağlamda, özellikle il dışından gelen vatandaşlarımızın ilk 15 gün mutlak suretle dışarı çıkmamaları, ziyaretçi kabul etmemeleri büyük önem arz etmektedir.

Büyükşehirlerdeki stresli yaşantıdan kurtulmak için özellikle yaz aylarında çok fazla vatandaşımız ilçemize gelmektedir. Aktif vakaların görüldüğü illerden ilçemize gelen vatandaşlarımızın gelirken beraberinde Covid-19 hastalığını da getirme ihtimalleri bulunduğu unutulmayarak 15 gün kuralına riayet etmeleri hem ahlaki ve dini bir davranış hem de vatandaşlık görevi olarak addedilmelidir.

Ülkemizde salgın riski halan devam etmektedir sadece kontrol altına alınmıştır. Bu durum unutulmamalıdır. Sokağa çıkarken mutlaka maske takmalı, sosyal mesafe ve kişisel hijyene dikkat ederek kontrollü sosyal hayata hızla adapte olmalı ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalıyız."

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID