GÜNCEL
latest

ARTVİNLİ ÖZŞEKER AİLESİ YARDIM BEKLİYORKanser tedavisi gören eşine ve üç çocuğuna bakan Sibel Özşeker, yaşamış olduğu maddi sorunlar yüzünden yardım çağrısında bulundu.
Artvin merkeze bağlı Seyitler köyünde yaşayan Adem–Sibel Özşeker çifti hastalıklarla mücadele ederken bir yandan da maddi sorunlarla başa çıkmaya çalışıyor.
Yaklaşık bir yıl önce, eşi Adem Özşeker’e akciğer kanseri teşhisi konularak tedavisine başlandığını belirten Sibel Özşeker (30), tedavinin sonuç verdiğini fakat maddi imkansızlıklar yüzünden kontrollerinin aksadığını söyledi. Üç çocuk annesi Sibel Özşeker, 8 yaşındaki kızı Zilan’ın da kronik astım hastası olduğunu belirtti.
Sibel Özşeker; “14 yıllık evliyim. Bu zamana kadar herhangi bir sorunumuz, sıkıntımız yoktu. Geçtiğimiz yıl, eşime kanser teşhisi konularak tedavisine başlandı. Daha önceden çağrı merkezinde temizlik görevinde çalışıyordu. Hastalanmadan iki yıl önce kadro daraltması yüzünden eşime çıkış verdiler. Gündelik işlerle evi geçindiriyordu. Akciğer kanseri olunca eş dostların yardımlarıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi TIP fakültesinde tedavi gördü. Sağlık durumu iyiye gidiyor fakat doktor hiçbir şekilde çalışamaz raporu verdi. Evin tüm yükü benim üzerime kaldı. Bende İŞKUR’un 6 aylık projelerinde çalışıyorum 30 Haziran’da sürem doluyor. Sürekli bir işe çok ihtiyacım var.”
Dua Ediyorum Yağmur Yağmasın
Özşeker, “Seyitler köyünde kayınpederimin vermiş olduğu iki göz odalı evde kalıyoruz. Tuvalet ve banyoyu kayınpederim ve kayınvalidemde ortak kullanıyoruz. Evin çatısı kiremit olduğu için en ufak bir yağmurda evin içine yağmur damlaları düşüyor. O gece evde kuru yer kalmadığı için yatacak yerimiz olmuyor. Ben Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na başvuru yaptım. Yetkililer geldi, eve baktılar. Tamir etmenin masraflı olacağını söylediler. Kayınpederim bize bir arsa verdi. Bunun üzerine, Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfındaki yetkililer   tuğla yardımında bulundu. Arsayı açıp inşaata başlamamızı istediler. Fakat bizim inşaata başlayacak durumumuz olmadığı için tuğla bir yıldır boş duruyor. Oturduğumuz evin kalınacak bir durumu yok. Üç tane kızım var. 8 yaşındaki kızım kronik astım hastası. Bu aralar yağmur çok yağdığı için çoğu zaman çocuklarım amcalarında ya da annem onlarda kalıyor. Babam engelli, onların durumu da çok iyi değil.’’
Çocuklarım İçin
Yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da hatırlatarak çocuklarına yeni kıyafetler alacak durumunun dahi olmadığını belirten Özşeker, ‘‘Sizlerden kendim için değil çocuklarımın sağlıklı bir ortamda büyümesi için bir an önce evimin inşaatına başlayacak maddi bir yardım veya sürekli bir iş talep ediyorum.’’ dedi


IBAN :TR78 0001 2009 1750 0001 0287 44
TELEFON :  0 538 853 78 43
SİBEL ÖZŞEKER


« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID