GÜNCEL
latest

ARTVİN'DE SAKİN 1 MAYIS KUTLAMASIArtvin Halitpaşa Meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasına Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri olan Halk Evleri, Türk Tabipler Birliği, TMMOB, Sol Parti, CHP, DİSK ve KESK’e bağlı sendika temsilcileri katıldı.
Basın açıklaması öncesi çalışma hayatında değişik nedenlerle hayatını kaybeden işçiler için saygı duruşunda bulunuldu.
Burada sendikalar adına ortak basın açıklamasını okuyan KESK Artvin Şube Başkanı Köksal Gümüş yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl 1 Mayıs’ta meydanlarda coşkuyla kutlayamadıklarını söyledi.

Gümüş açıklamasında,” bizler bu ülkenin işçileri, emekçileri, kamu emekçileri, mühendisleri, mimarları, hekimleri, aydınları, akademisyenleri, sanatçıları, gençleri, kadınları, emeklileri. Bizler bu dünyanın tüm değerlerini ve güzelliklerini, alın terimizle, aklımızla, bilgimizle, kısacası emeğimizle üretenler.

2020 1 Mayısında fiziken olmasa da, her yılki gibi umutlarımızla, bilincimizle ve dayanışmamızla bir aradayız. On yıllardır dünya halklarına sınırsız bir emek ve doğa sömürüsü, savaşlar, ekonomik krizler, artan eşitsizlikler, yoksulluk, işsizlik dışında hiçbir şey sunamayan bu düzen küresel salgın ile beraber büyük bir uygarlık krizi yaşıyor.
Artık daha net görüyoruz ki, insani ihtiyaçlarımız için üretmiyoruz, insanca yaşamak için üretmiyoruz, toplumun geniş kesimlerine daha iyi bir yaşam kurmak için üretmiyoruz. Sadece ve sadece sermayenin bu akıldışı düzeninin çarkları dönsün diye üretiyoruz. 2020 1 Mayıs'ında tarihin bu kırılma anında ilan ediyoruz: Birliğimizi, mücadelemizi ve dayanışmamızı böylesi bir toplumsal düzeni kurmak için güçlendireceğiz. Yeni bir toplumsal düzeni emek ile bilim ile kuracağız” diye konuştu.
Maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak düzenlenen basın açıklaması sonrası grup olaysız dağıldı. 
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID