GÜNCEL
latest

Yusufeli Tekkale Köyü’nde Acil Karantina Talep Ediliyor


Yusufeli Tekkale Köyü’nde Acil Karantina Talep Ediliyor
Tüm dünyayı saran korona virüs hızla yayılmaya devam ediyor.  Ülkemizde de ise vaka sayıları her geçen gün artıyor Artvin’de ise görülen vaka sayısı 25 oldu.
Geçtiğimiz Pazar günü Yusufeli Tekkale İlçesinde rahatsızlanan bir kişi  Yusufeli Devlet Hastanesine kaldırıldı. 58 yasındaki vatandaşın 25 mart tarihinde İstanbul’dan Tekkale Köyü’ne gelerek yapılan test sonucunun pozitif çıkması üzerine Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
 Bu vatandaşla temas halinde olan iki kişinin test sonuçlarının pozitif çıkması  Yusufeli İlçesini teyakkuza geçirdi. Arka arkaya Tekkale Köyü’nden vakaların gelmesiyle birlikte Yusufeli Kaymakamlığı’nın kararıyla  ilçe Jandarma Komutanlığınca köyün giriş ve çıkışları kontrol altına alınırken Yusufeli halkı bu köyün karantina altına alınmasını talep ediyor.
 İlimizde daha önce Borçka İlçe Merkezi olmak üzere iki  köy daha karantinaya alınmıştı. Bu ve benzeri ugulamanın Tekkale Köyüne’ de yapılması bekleniyor ve vatandaşlar tarafından köyün karantina altına alınması talep ediliyor.
Ç.P
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID