GÜNCEL
latest

‘DEVİC SENDROMU’ HASTASI TEKBAŞ, AKÜLÜ SANDALYESİNE KAVUŞTUArtvin’de 2017 yılında geçirdiği nöbet sonrası yürüyemeyen bir tür kas tahtalığı olan ‘Devic Sendromu’ hastası Ercan Tekbaş, tekerlekli akülü sandalyesine kavuştu.

Artvinli Ercan Tekbaş’ın akülü sandalye almak için kredi kartı taksitlerini kendi ödeme şartıyla yaptığı yardım çağrısı çığ gibi büyüdü. Sosyal medya hesabından 10 bin liralık akülü sandalye almak için yardım talebinde bulununca, gerekli para 3 gün içinde toplandı.
Artvin- Borçka ilçesi Yeşilköy köyünde yaşayan 40 yaşındaki Ercan Tekbaş, 2017 yılında geçirdiği nöbet sonrası hayatı bir anda değişti. Bir takım şikayetlerle gittiği hastaneden devit sendromu denilen noromylitis optica (NMO) hastası olduğunu öğrenen Tekbaş, uzun süre tedavi görmesine rağmen vücut birçok fonksiyonları tamamen kaybetti. Buna rağmen hayata küsmeyen Tekbaş, hayatını devam ettire bilmek için akülü sandalyeye almak istedi.  
Üç gün içinde akülü sandalyenin parası toplandı
Yaptığı araştırma sonrası ihtiyacı olan akülü sandalyenin internetteki fiyatı 10 bin lira olduğunu öğrendi. Bu paranın tamamını bir anda verecek durumu olmayan Tekbaş, sosyal medya hesabımdan taksitleri ödemem koşuluyla kredi kartını kullandırabilecek birini bulmak için, bir yazı yazarak yardım istedi. Bunun üzerine yaptığı çağrı bir anda büyüdü, akülü sandalyenin parası 3 gün içinde toplandı.
Hastalığının Türkiye'de sadece 7 kişide bulunduğunu ifade eden Tekbaş, “Hayatımı sürdürebilmem için kullanabileceğim tekerlekli akülü arabayı internetten almak istedim. Peşin fiyatını ödeme imkanım yoktu bunun için taksitleri kendim ödeme koşuluyla sosyal medya hesabımdan yardım talebinden bulundum. Bunun üzerine akülü sandalyenin parası 3 gün içinde toplandı. Yardımda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ercan Tekbaş'ın eşi Ayten Tekbaş ise yaptığı açıklamada "Eşimin hayati bir gecede değişti, ilk etapta ne yapacağımızı nasıl hizmet edeceğimizi bilmiyorduk ama şimdi alıştık. Eşimin bu haline de şükürler olsun. Onu gözüm gibi bakıyorum” dedi.
Babasının yanından bir an ayrılmayan evin tek çocuğu Ayça Tekbaş ise, “Babama olan sevgim kelimelerle anlatamam. Biran önce iyileşmesi için yetkililerden yardım istiyorum” ifadelerini kullandı.« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID